niedziela, 14 sierpnia 2022, imieniny: Alfred, Euzebiusz
Artykuły
ZUS: od 1 lipca można wnioskować o środki na wyprawkę szkolną
27 czerwca 2022 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Od najbliższego piątku, 1 lipca, można składać wnioski o świadczenie z programu "Dobry Start”, czyli tzw. „300 plus” na wyprawkę szkolną.

Wojciech Dyląg - Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

Od ubiegłego roku szkolnego (2021/2022) to Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje i wypłaca świadczenie z programu "Dobry Start” czyli tzw. „300 plus” na wyprawkę szkolną.

Na Podkarpaciu w okresie od 1 lipca do 28 listopada ubiegłego roku, złożonych zostało 168 tys. wniosków na 246 tys. dzieci a łączna wypłacona kwota świadczenia to ponad 72 mln zł – informuje Wojciech Dyląg, rzecznik prasowy ZUS na Podkarpaciu.

W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

Wsparcie przysługuje raz w roku - na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Wnioski na nowy okres świadczeniowy będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2022 roku. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września.

Wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start" można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Na PUE ZUS specjalny kreator wniosków o świadczenia z „Dobrego Startu” poprowadzi użytkownika przez cały proces krok po kroku. To pozwoli uniknąć błędów przy ubieganiu się o świadczenie. Na wniosku – oprócz innych danych – należy podać: numer rachunku bankowego, na który wpłynie świadczenie, adres mailowy oraz numer telefonu - czyli dane, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku.

Również zawiadomienia dotyczące świadczeń „300 plus” będą przekazywane w formie elektronicznej. Informację o przyznaniu świadczenia będzie można znaleźć w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS. Również wtedy, gdy wniosek został złożony przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Na PUE ZUS znajdzie się także cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia). Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek płatniczy. Płatność bezgotówkowa to bowiem znacznie tańsza i bezpieczniejsza forma niż przekaz gotówkowy.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej ZUS oraz w naszych placówkach w Brzozowie, Dębicy, Jaśle, Krośnie, Sanoku, Rzeszowie, Leżajsku, Stalowej Woli, Mielcu, Tarnobrzegu, Przeworsku, Jarosławiu, Przemyślu i Lubaczowie.

Wojciech Dyląg

regionalny rzecznik prasowy

w województwie podkarpackim

 

Liczba odsłon: 574


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~CHORE PAŃSTWO!!!  |  piątek, 01 lipca 2022 10:49
ZUS niech lepiej się zajmie swoimi pracownikami traktującymi dyskryminującymi petenta tj. gorzej jak traktuje się zwierzęta...
Mapa powiatu jasielskiego
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022