niedziela, 26 czerwca 2022, imieniny: Jan, Jeremiasz
Artykuły
Drzwiczki dla kota - zamontuj je w swoim domu
19 maja 2022 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Drzwiczki dla kota lub psa to nadal stosunkowo rzadko spotykane udogodnienie, które zdobywa jednak coraz więcej zwolenników. Mogą być zainstalowane na drzwiach wejściowych lub wewnątrz mieszkania (np. w drzwiach do łazienki). Dzięki nim Twój zwierzak będzie mógł swobodnie przechodzić nawet podczas Twojej nieobecności, a kiedy będziesz w domu - pupil przestanie ciągle wołać Cię, by mógł przejść do kolejnego pomieszczenia. Jakie zalety mają kocie drzwiczki i kiedy warto zainstalować je w swoim domu?

Drzwiczki dla kota w drzwiach wejściowych - plusy i minusy

Istnieją dwa sprzeczne ze sobą modele opieki nad kotem, które proponują swobodne wychodzenie kota z domu i wręcz przeciwnie - ścisłe kontrolowanie jego wyjść na smyczy. Oba bez wątpienia mają swoje wady i zalety. Nie będziemy teraz analizować, który z nich jest lepszy. Na pewno jednak zamontowanie tego typu drzwiczek będzie miało sens wyłącznie w przypadku, kiedy ma z nich korzystać kot wychodzący.

Wiele zwierząt ceni sobie czas spędzony na świeżym powietrzu, dlatego o wiele mniej emocji będzie budziło zamontowanie podobnych drzwiczek dla psów. O czym pamiętać podczas wyboru drzwi dla kota (psa)? Przede wszystkim, wejście musi być całkowicie szczelne. Nie warto więc oszczędzać na udogodnieniu tego typu. Nowoczesne drzwiczki mają możliwość zaprogramowania różnych opcji, minimalizują niemal do zera utratę ciepła, coraz częściej widuje się też modele z regulatorem czasu.

Zadbaj o komfort kota - drzwiczki w drzwiach wewnętrznych

Każdy właściciel kota zna na pewno dobrze sytuację, kiedy mruczek prosi o otworzenie drzwi, by skorzystać z kuwety, lub po prostu wyjść do innego pomieszczenia. To szczególnie uciążliwe, kiedy kot śpi w sypialni z opiekunem i w środku nocy poczuje potrzebę załatwienia potrzeb fizjologicznych (czy nawet pobawienia się w salonie). Powiedzmy sobie szczerze - ani spanie przy uchylonych drzwiach, ani wywiercenie w drzwiach otworu nie zawsze będzie rozwiązaniem. Praktycznym rozwiązaniem może być natomiast najzwyklejsza klapka - otwierająca się w jedną stronę lub obie strony. Twój kot lubi od czasu do czasu zrobić obchód całego mieszkania - teraz to nie problem.

Klapki możesz nawet zrobić samodzielnie, jednak duży wybór klapek w sklepach sprawia, że jest to praktycznie nieopłacalne - gotowy produkt niemal na pewno sprawdzi się lepiej. To szczególnie praktyczne rozwiązanie w każdym domu, w którym mieszka kot lub pies. Pamiętaj jedynie, że pewna część drzwiczek może być za mała dla dużej rasy kota. Wtedy wybierz klapkę opracowaną dla większego pupila (na przykład dla psa). Na pewno dasz zamontować ją samodzielnie.

Kocie drzwiczki na balkon

Drzwiczki dla kota w drzwiach balkonowych to pomysł, który warto wykorzystać - ale jedynie wtedy, kiedy sam balkon jest zabezpieczony siatką. Ich montaż w szybie jest też nieco bardziej skomplikowany i może wymagać fachowca. Kiedy jednak zdecydujesz się na to rozwiązanie, Twój kotek będzie Ci wdzięczny. Koty często lubią wylegiwać się na balkonie. Dzięki klapce pupil będzie mógł poczuć promienie słoneczne na własnej skórze.

Szyby nie są standardowym miejscem, w których znajduje się klapka, znajdź więc zaufanego fachowca, który będzie zwracać uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Sklepy stacjonarne najczęściej nie mają w ofercie takich specjalistycznych produktów, dlatego solidne drzwiczki dla swojego pupila lepiej kupić w sklepie internetowym.

Liczba odsłon: 287


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Mundurowi z Tarnowa nagrali krótki film o bohaterskim żołnierzu z Jasielszczyzny
25 czerwca 2022
Uczniowie XVI Liceum Ogólnokształc ącego im. Armii Krajowej w Tarnowie w składzie Kacper Jedyn..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022