niedziela, 26 czerwca 2022, imieniny: Jan, Jeremiasz
Artykuły
Długo oczekiwane boisko do piłki ręcznej przy Zespole Szkół Technicznych w Jaśle!
29 kwietnia 2022 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło
Powiat zrealizował następną inwestycję w szkolną infrastrukturę, spełniając tym samym kolejne oczekiwania młodzieży z jasielskich szkół.  Niespełna 1 500 uczniów z dwóch szkół, tj. Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych otrzymało do dyspozycji boisko do piłki ręcznej. Będzie ono służyło również wychowankom Bursy Międzyszkolnej, w tym młodzieży niepełnosprawnej.    

W piątek, 29 kwietnia br., uroczyście otwarto boisko przy Zespole Szkół Technicznych w Jaśle.

W wydarzeniu udział wzięli: Alicja Zając Senator RP, Marta Grzyb – asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy, Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Jan Muzyka – Członek Zarządu Powiatu w Jaśle, Irena Baciak – Radna Rady Powiatu w Jaśle, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu w Jaśle, Katarzyna Kaszowicz – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle, Andrzej Papciak – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Jaśle, Ryszard Żygłowicz – inspektor nadzoru w  Starostwie Powiatowym w Jaśle, ks. dr Jan Janus, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Jasielski oraz młodzież szkolna.

Oddane boisko sportowe będzie sprzyjało aktywności fizycznej, rozwijaniu siły, zręczności i wytrwałości uczniów. Daje więcej możliwości do spędzania aktywnie wolnego czasu. Sport jest bowiem bardzo ważną częścią uczniowskiego życia – uczy współpracy i kompensuje ujemne skutki obciążenia pracą szkolną.

Jak podkreślał Starosta Jasielski, jest to jedna z wielu inwestycji realizowanych w jednostkach edukacyjnych Powiatu Jasielskiego. Przypomniał, że w ubiegłym roku oddano do użytku boisko do piłki nożnej przy Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle, za ponad 800 tys. zł. Dzięki niemu poprawiły się warunki do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego, i nie tylko, bo korzystają z niego również osoby dorosłe. Powiat przeprowadza także remont obiektów w Trzcinicy, planuje budowę kortu tenisowego przy Zespole Szkół Budowlanych oraz boisk przy I Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół            Nr 3 w Jaśle.

Boisko przy ZST ma wymiary 39 x 22 m i nawierzchnię ze sztucznej trawy. Obiekt został ogrodzony, oświetlony oraz wyposażony w bramki i piłkochwyty.

Koszt realizacji inwestycji to 776 177 zł, przy czym dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej” – Edycja 2021 wynosił 50%.

Wykonawcą zadania była firma BUD MAT Lucyna Matyja z Krynicy Zdroju.

 

Liczba odsłon: 1165


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Krzysztof Gierczalski  |  sobota, 30 kwietnia 2022 23:48
Do ~antek
Sam się przyjmij na staż. Obawiam się tylko, że poza miernym i złośliwym komentowaniem na nic więcej Cię nie stać ☝😉😁, a PANU Ryśkowi to do pięt nie dorastasz. Przyjdź na żywo to i kopara ci opadnie 😂⅘
#2  ~dość  |  sobota, 30 kwietnia 2022 21:06
pisowskie pajace z nożyczkami
#3  ~Miłośnik portalu  |  sobota, 30 kwietnia 2022 20:51
Panie redaktorze wazelina A już myślałem że nie będzie pana komentarza no i się pomyliłem jest,jest,jest tak trzymać
#4  ~nikt  |  sobota, 30 kwietnia 2022 06:53
Starosta Adam Pawluś potrafi cos zrobić dla Jasła, a Rysio???????????????
#5  ~lol  |  piątek, 29 kwietnia 2022 23:19
Ale jaja !! Ten PISuarowy portal jak i dziad w czapeczce z daszkiem i bląd pis dama otwierają BOISKO DO PIŁKI RĘCZNEJ NA SZTUCZNEJ TRAWIE ewenement na skalę światową !!!! Ich kompetencje są jak boiska trawiaste do piłki ręcznej 7 osobowej.
#6  ~Antek  |  piątek, 29 kwietnia 2022 21:08
Brawo Adam ! Tego gościa wszędzie pełno, inwestycja za inwestycją. Rysiek przyjmij sie na staż u Adama to może sie czegoś nauczysz zamiast stawiać złom w centrum miasta, kiwadło czy cuś albo wiązke chrustu za pół bańki !
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Mundurowi z Tarnowa nagrali krótki film o bohaterskim żołnierzu z Jasielszczyzny
25 czerwca 2022
Uczniowie XVI Liceum Ogólnokształc ącego im. Armii Krajowej w Tarnowie w składzie Kacper Jedyn..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022