wtorek, 24 maja 2022, imieniny: Estera, Jan
Artykuły
Jasielscy policjanci otrzymali premie od 3 do 6,6 tys. złotych - Jedni dostali, inni mogą tylko pomarzyć
04 stycznia 2022 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Duże premie dla jasielskich policjantów, lecz nie dla wszystkich. Ponad 30 % policjantów garnizonu jasielskiego zostało pominiętych przy podziale dodatków motywacyjnych. Policjanci otrzymali kwoty od 3 do 6,6 tys. złotych.  

Do podziału była kwota ponad  634 tys. złotych, co przy około 190 zatrudnionych policjantach,   daje średnio  3 400 złotych na  jeden etat.

Poświęcenie nowo wybudowanej siedziby KPP w Jaśle. Powiatowe Obchody Święta Policji - zdj. arch. 

Premię  otrzymało około 65 % policjantów.  Z naszych informacji wynika, że nie otrzymali premii ci policjanci, którzy brali udział w proteście i przebywali na zwolnieniach lekarskich. 

Taki podział wzbudził duże emocje, bo bardzo duża grupa została przy podziale pominięta, a wysokość premii jest  też bardzo zróżnicowana.

Poświęcenie nowo wybudowanej siedziby KPP w Jaśle. Powiatowe Obchody Święta Policji - zdj. arch. 

Z naszych informacji wynika, że pominięci w wypłatach byli ci policjanci, którzy mieli choć jeden dzień absencji, kiedy .  to trwał  Protest Mundurowych. W ramach tej akcji policjanci brali urlopy na żądanie albo szli na zwolnienia lekarskie.

Czy więc jest to odwet szefostwa na tych, co w ramach protestu poszli na zwolnienia? 

Kwoty niewypłacone pominiętym policjantom powiększają premie dla  pozostałych przez co nie dziwi dodatek w kwocie ponad 6,6 tysięcy złotych dla policjanta.

Tak wysokich rocznych premii nie było od początku powstania Policji.

Poświęcenie nowo wybudowanej siedziby KPP w Jaśle. Powiatowe Obchody Święta Policji - zdj. arch. 

Czy taki podział dodatków motywacyjnych jest sprawiedliwy i przejrzysty?

Policjanci zwracają uwagę, że taki sposób podziału premii skonfliktował środowisko. 

kom. Piotr Wojtunik - rzceznik prasowy KPP Jasło 

Co w sprawie podziału dodatków mówi jasielska  Policja

W odpowiedzi, informuję, że w wyniku nowelizacji ustawy budżetowej w listopadzie br., służby mundurowe otrzymały środki finansowe na specjalne dodatki dla funkcjonariuszy. 

Komenda Powiatowa Policji w Jaśle otrzymała łącznie 634.730 zł. Całość tej kwoty przekazano na dodatki motywacyjne dla policjantów KPP w Jaśle, Komisariatu i Posterunków Policji oraz poszczególnych wydziałów i komórek organizacyjnych. Najniższy dodatek wyniósł 3 tys. zł. brutto, najwyższy 6.600 zł. brutto. Z ogólnej liczby policjantów pełniących służbę na terenie powiatu jasielskiego, dodatek otrzymało 65 procent funkcjonariuszy.

Przyznając specjalne dodatki motywacyjne, brano pod uwagę przede wszystkim dyspozycyjność funkcjonariuszy, przestrzeganie dyscypliny służbowej, a także zaangażowanie w realizacji obowiązków służbowych. Wysokość przyznanych środków uzależniona była także od poziomu realizowanych zadań i ich efektywności. Z zasady, dodatek motywacyjny ma charakter uznaniowy i jest formą wyróżnienia, więc zwykle nie otrzymują go wszyscy - powiedział nam Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle kom. Piotr Wojtunik.

Poświęcenie nowo wybudowanej siedziby KPP w Jaśle. Powiatowe Obchody Święta Policji - zdj. arch. 

Przypominamy, że w miesiącu wrześniu 2021 roku , pomimo porozumienia pomiędzy rządem ,  a NSZZ Policjantów,  tysiące policjantów w całym kraju pozostawało w ramach protestu na  L4. W Jaśle na zwolnieniach przebywał 46 policjantów. 

Część policjantów nie zgadzało się z ze stanowiskiem Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, który zatwierdził propozycje przedstawione przez wiceministra Macieja Wąsika.

W Polsce policjanci nie mają prawa do strajku, co wynika zapisu art. 67 ust. 1 Ustawy o Policji z dnia 06 kwietnia 1990 roku, który stanowi, że Policjanci mogą zrzeszać się w związkach zawodowych,  z tym, że nie przysługuje im prawo do strajku.

Poświęcenie nowo wybudowanej siedziby KPP w Jaśle. Powiatowe Obchody Święta Policji - zdj. arch. 

O komentarz w sprawie podziału premii dla policjantów KPP Jasło zwróciliśmy się do NSZZ Policjantów, lecz do dnia publikacji artykułu, komentarza nie uzyskaliśmy. 

Red. 

 

Liczba odsłon: 3015


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~wery  |  środa, 05 stycznia 2022 19:53
Komentarz nie na temat
#2  ~K.W.  |  środa, 05 stycznia 2022 13:13
Czy tak niespotykane wysokie premie też otrzymali policjanci z byłego rewiru dzielnicowych przy. ul Kochanowskiego 2 w Jaśle w związku z bardzo negatywnym doświadczeniem w użytkowaniu lokali w ww. budynku przez referat dzielnicowych przez ostatnie 22 lata, gdzie dochodziło przez całą dobę do nieszanowania najbliższych sąsiadów nad tymi lokalami - brak poszanowania zasad współżycia społecznego, przejawiającym się m.in. w trzaskaniu ciężkimi niewyciszonych drzwiami i ich skrzypienie( ok.600 razy/dobę), głośne krzyki, kłótnie i śpiewanie, używanie wulgarnych słów, parkowanie samochodów pod oknami mieszkań, a w zachowaniu przejawiała się buta, hardość, arogancja i brak reakcji przełożonych - wyciągnięcie sankcji służbowych, w tym ostatniego komendanta powiatowego policji w jaśle inspektora Roberta Wróbla i jego zastępców - po prostu wstyd Panowie… szczegóły fan`page policja rewiru dzielnicowych KPP w Jaśle ul.Kochanowskiego 2.
#3  ~Sieka  |  środa, 05 stycznia 2022 00:27
Tak PiS tłamsi tych którzy protestują! Białoruś
#4  ~Freddy  |  wtorek, 04 stycznia 2022 21:18
Ci którzy strajkowali przynajmniej chodzą z podniesioną głową, pieniądze to nie wszystko
#5  ~Cyrk dalej...  |  wtorek, 04 stycznia 2022 20:02
Jak zwykle...
#6  ~Obiektywnie  |  wtorek, 04 stycznia 2022 18:55
Gow...burza o nic. W innych firmach takie premie to norma
#7  ~nikt  |  wtorek, 04 stycznia 2022 17:17
Cóż to za premia w kwocie 6 600 złotych????????????????? Przecież miesięczna emerytura to dla niektórych 1200 złotych.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Praca dorywcza Jasło - gdzie szukać zatrudnienia?
23 maja 2022
Czy w niedużym mieście na Podkarpaciu można znaleźć pracę dodatkową? Jeśli mieszkasz w Jaśle, nie bę..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022