niedziela, 14 sierpnia 2022, imieniny: Alfred, Euzebiusz
Artykuły
Odpust parafialny ku czci św. Mikołaja w Bączalu Dolnym
10 grudnia 2021 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło
W poniedziałek 6. grudnia przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci św. Mikołaja.  Święty Mikołaj żył na przełomie III i IV wieku, był biskupem Miry. Został zapamiętany z uczynków miłosierdzia i dobroci. Jest bohaterem licznych legend i podań.  Przez wieki był jednym najpopularniejszych świętych.

Tuż po nabożeństwie roratnim, kilkanaście minut po godz. 18.00 w naszym kościele parafialnym została sprawowana Uroczysta Msza Święta Odpustowa, którą koncelebrowali: ksiądz Marek Drupka – neoprezbiter i  wikariusz Parafii Kolegiackiej Wniebowzięcia NMP w Jaśle (Jasło - Fara) oraz ksiądz proboszcz Piotr Sałek.

 

Swoją obecność na uroczystości odpustowej zaznaczyli również kapłani z parafii wchodzących w skład dekanatu Jasło – Zachód, wśród nich były wikariusz bączalski ksiądz Antoni Łagoda  – proboszcz w Jabłonicy od 2003 roku. W homilii kaznodzieja przypomniał życiorys Świętego Mikołaja – od niemalże 700 lat patrona parafii w Bączalu Dolnym.

Pół godziny przed rozpoczęciem Eucharystii miało miejsce spotkanie Świętego Mikołaja z dziećmi oraz Liturgiczną Służbą Ołtarza.

 

Wszyscy zebrani zostali obdarowani słodkimi upominkami.

 

https://baczaldolny.weebly.com/wydarzenia.html

Liczba odsłon: 1523


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022