czwartek, 20 stycznia 2022, imieniny: Dobiegniew, Fabian
Artykuły
W jasielskich podstawówkach powstaną rządowe Laboratoria Przyszłości
26 listopada 2021 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Wszystkie jasielskie szkoły podstawowe prowadzone przez Miasto Jasło będą jeszcze w tym roku szkolnym wyposażone w nowoczesny sprzęt, niezbędny do prowadzenia zajęć tematycznych. Miasto Jasło otrzymało ponad 950 tys. zł, w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to rządowa inicjatywa finansowania, która daje szkołom podstawowym możliwość otrzymania pieniędzy na zakup nowoczesnego wyposażenia z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach prowadzonych zajęć uczniowie mają rozwinąć swoje kompetencje takie jak kreatywność, umiejętność rozwiazywania problemów czy znajomość nowych technologii.

Katalog wyposażania o jakie mogą się starać szkoły liczy 175 pozycji. Wśród podstawowych znajdują się: drukarki 3D z akcesoriami (w tym m.in. z aplikacjami, slicerami, ploterami); mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami; sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, oświetlenie, mikrofony) oraz stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

W ramach programu Laboratoria Przyszłości organy prowadzące szkoły mogą otrzymać do: 30 000 złotych – w przypadku szkół do 100 uczniów; 60 tys. złotych – w przypadku szkół od 101 do 200 uczniów; 70 tys. złotych – w przypadku szkół od 201 do 234 uczniów; 300 złotych na ucznia – w przypadku szkół od 235 uczniów.

Urząd Miasta w Jaśle

Liczba odsłon: 498


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~mieszkaniec  |  sobota, 27 listopada 2021 10:53
Przyszłość miasta to praca dla młodych ludzi za przyzwoitą pensję, mieszkania , STABILIZACJA jeśli chodzi o pracę, a nie martwienie się co będzie jutro. Laboratorium jeśli chodzi o przyszłość powinno rozwiązywać ponadto takie ZAGADNIENIE :Nie jest problemem to, że ci na górze kłamią. Problemem jest to, że ci na dole w to wierzą.
#2  ~Sieka  |  piątek, 26 listopada 2021 17:00
Starosta Pawluś z podwyżka do 20 tyś.
Kiedy redaktorze artykuł na ten temat.
Kilka dni temu ubolewał pan nad jego marnymi zarobkami?
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wsparcie dla osób w kwarantannie, starszych, samotnych, niepełnosprawnych
22 stycznia 2022
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle informuje, iż osoby przebywające w kwarantannie, a także o..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022