środa, 17 sierpnia 2022, imieniny: Angelika, Anita
Artykuły
Słodko-gorzka „Boska”
26 listopada 2021 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Spektaklem „Boska” (23 listopada br.) zakończyły się XIII Jesienne Spotkania z Teatrem. Słodko-gorzka komedia  w reżyserii Roberta Talarczyka miała premierę 20 lutego br. na deskach Teatru Ludowego w Krakowie. W rolę Florence Foster Jenkins wcieliła się Marta Bizoń, a partnerowali jej: Robert Ratuszny, Tadeusz Łomnicki, Beata Schimscheiner, a także Roksana Lewak i Jagoda Pietruszkówna. Partnerami wydarzenia byli: Miasto Jasło i Lotos S.A, a oficjalnym partnerem motoryzacyjnym Toyota Jasło.

Wyrazista rola Marty Bizoń, dowcipne dialogi i okazja do muzycznych, albo – pseudomuzycznych – popisów, złożyło się na komedie oferującą więcej niż tylko humor sytuacyjny.

Historia najsłynniejszej sopranistki-amatorki, znanej jako najgorszej śpiewaczki świata jest tak oryginalna, że mogło ją napisać tylko życie.Florence mimo całkowitego braku słuchu, śpiewała w największych salach koncertowych Ameryki, a nowojorską Carnegie Hall zapełniła po brzegi. Ze swoich koncertów zawsze robiła wielkie show, a towarzyszyły im liczne przygotowania oraz piękne, szyte na miarę stroje. Florence przekonana o swoim wyjątkowym talencie odbierała reakcje rozbawionych widzów jako tragiczne emocje, a swoim „talentem” zdobyła ogromną popularność wśród nowojorskich elit. Do dziś, bo blisko 80 latach odśmierci, Boska nadal jest fenomenem, a jej płyty są wznawiane i poszukiwane przez wielbicieli rozmaitych dziwactw muzycznych.

(jdk)

 

Liczba odsłon: 1069


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Z Jasła odchodzi zawsze uśmiechnięta siostra Karina Pawłowska i myśliciel ksiądz Zbigniew Kraska
16 sierpnia 2022
Decyzją księdza biskupa Jana Wątroby, po trzech latach pracy w Kolegiackiej Parafii pw. Wn..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022