czwartek, 20 stycznia 2022, imieniny: Dobiegniew, Fabian
Artykuły
Radny Krzysztof Czeluśniak mówi nie podwyżkom za miejsca grzebalne na cmentarzach komunalnych w Jaśle
14 listopada 2021 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Czy mieszkańców Jasła będzie stać na wykupienie miejsca na cmentarzu pod grób? Rządzący Jasłem przygotowali projekt  uchwały w sprawie ustalenia opłat za miejsca grzebalne na cmentarzach komunalnych. Projekt uchwały zakłada znaczne podwyżki, czemu sprzeciwia się radny Rady Miejskiej Jasła Krzysztof Czeluśniak. 

Krzysztof Czeluśniak - radny Rady Miejskiej Jasła 

Ryszard Pabian - burmistrz Miasta Jasła 

Projekt uchwały 

Rada Miasta Jasła zajmie się projektem podwyżek opłat za groby bliskich na cmentarzach miejskich. W niektórych przypadkach opłaty wzrosną o prawie  200%. Działanie władz pozostawiam do Państwo do oceny. Ja takich podwyżek nie akceptuję - powiedział nam radny Krzysztof Czeluśniak. 

Utrzymanie cmentarzy należy do zadań własnych gminy. Na terenie Miasta Jasła znajduje się 3 cmentarze komunalne. Według opinii pracownika Miasta Jasła Jarosława Waśki, podwyższenie opłat za miejsca grzebalne oraz opłat za zastrzeżenie grobu przed likwidacją spowodowane jest wzrostem kosztów administracyjnych na które składają się opłaty za odbiór odpadów, wzrost cen nośników energii oraz wzrost najniższych wynagrodzeń. Podniesienie opłat za miejsca grzebalne oraz opłat za zastrzeżenie grobu pokryje w części wydatki administracyjne. Obecne opłaty odbiegają od realiów ekonomicznych, są niższe w porównaniu do innych miast - napisał w opinii do projektu Uchwały Jarosław Waśko. 

Elwira Musiałowicz-Czech - zastępca burmistrza Jasła 

Projekt uchwały opiniuję pozytywnie i kieruję do Przewodniczącego Rady Miejskiej Jasła celem zamieszczenia w porządku obrad najbliższej sesji Rady -  napisała w swojej opinii Elwira Musiałowicz-Czech, zastępca burmistrza Miasta Jasła. 

Działanie władz to "rozbój w biały dzień". Rząd szukuje nam podwyżki. Wzrost opłat za mieszkania, prąd i inne podwyżki są bardzo dokuczliwe. Czy stać nas będzie na to, aby pogrzebać bliskich - pyta jeden z mieszkanców Jasła. 

Red.   

 

Liczba odsłon: 2353


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~jaślanin  |  środa, 17 listopada 2021 08:01
Dla mnie wzrost o 523 zl jest bardzo duży !
#2  ~sieka  |  wtorek, 16 listopada 2021 06:57
Komentarz nie na temat
#3  ~oleś  |  wtorek, 16 listopada 2021 00:30
jestem w szoku bo jeżeli podzielisz sobie te 400 złotych na 20 lat to ile zapłacisz rocznie a wymagania że cho cho z tego trzeba zapłacić energię wodę sprzątanie odśnieżanie wywóz śmieci najlepiej bić pianęi krytykować ale pomyśleć to już nie ma komu
#4  ~mieszkaniec  |  poniedziałek, 15 listopada 2021 17:55
Czy pan redaktor zna wyniki głosowania ? Proszę je podać .
#5  ~spoko  |  poniedziałek, 15 listopada 2021 15:36
Zrobić referendum i odwołać to towarzystwo wzajemnej Adoracji.Mina im zrzednie jak ich odwołają.
#6  ~lad  |  poniedziałek, 15 listopada 2021 14:19
Panie redaktorze - proszę pokazać wyniki głosowania radnych by była jasne dla mieszkańców Jasła kogo wybierali.
#7  ~Rok  |  poniedziałek, 15 listopada 2021 13:53
Proponuję po przyjęciu ustaw Kukiza odwołać w referendum Burmistrza już najwyzsza pora
#8  ~Politykier  |  poniedziałek, 15 listopada 2021 12:06
Nowy cmentarz w Jaśle to jedna z najładniej urządzonych nekropoli w Polsce południowej i nie tylko więc utrzymanie kosztuje. Jestem za. Tylko najbardziej mnie wkurzają te uśmiechnięte facjaty na zdjęciach. Pabian śmiej się , śmiej niedługo będą śmiać się z ciebie. !!!!!
#9  ~łysy  |  poniedziałek, 15 listopada 2021 09:49
A jakie opłaty będą za włosy w zależności od długości?
#10  ~Jan  |  poniedziałek, 15 listopada 2021 08:49
Jedyna rzecz która władzy pisowskiej się udaje to horrendalne podwyżki wszystkiego.
#11  ~Jan  |  poniedziałek, 15 listopada 2021 08:48
Jedyna rzecz która władzy pisowskiej się udaje to horrendalne podwyżki wszystkiego.
#12  ~Set  |  poniedziałek, 15 listopada 2021 07:14
Trzeźwo myślą ci radni którzy się pod tym podpiszą. Polityka moze się zmieniać, matematyka jest ta sama. Tak się kończy rozdawnictwo rządzących. A jeśli kogoś stać na pomniki z marmuru to niech nie płacze. Nie widziałem na żadnym z cmentarzy grobu poniżej 15 tys.
#13  ~ccc  |  poniedziałek, 15 listopada 2021 05:56
Kto mi powie - Kto administruje cmentarze i ile na tym zarabia?
#14  ~Jasiek  |  poniedziałek, 15 listopada 2021 00:38
Jeszcze tu podwyżki??
#15  ~Do ~dd  |  niedziela, 14 listopada 2021 23:27
inni radni trzeźwo myślą :)
#16  ~Tak  |  poniedziałek, 15 listopada 2021 00:07
Przestańcie mnie częstować tymi ......nazwijmy to nieciekawymi uśmiechami, bo mnie ...ciepło zalewa!
#17  ~olo  |  poniedziałek, 15 listopada 2021 00:07
no wszystko prawie 100% szok proszę a kogo głosujecie!!!!
#18  ~Mieszkaniec  |  poniedziałek, 15 listopada 2021 00:02
Stać każdego na marmur to ostać na tak skromną kwotę jak miejsce. Miasto musi mieć na utrzymanie cmentarza inaczej będzie on w ruinie
#19  ~dd  |  niedziela, 14 listopada 2021 21:24
Dlaczego tylko radny Krzysztof Czelusniak myśli o mieszkańcach Jasła. Gdzie są inni radni?????
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wsparcie dla osób w kwarantannie, starszych, samotnych, niepełnosprawnych
22 stycznia 2022
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle informuje, iż osoby przebywające w kwarantannie, a także o..