czwartek, 20 stycznia 2022, imieniny: Dobiegniew, Fabian
Artykuły
Ścieżki ekologiczne w Ogródku Jordanowskim już gotowe
13 listopada 2021 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W Ogródku Jordanowskim powstały trzy nowe ścieżki edukacyjno-ekologiczne, które zrealizowane zostały w ramach projektu „Rewitalizacja Miasta Jasła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego”. Niestety jeszcze mieszkańcy nie zdążyli się z nimi zapoznać, a już niektóre elementy zostały zniszczone przez wandali. 

Ścieżki edukacyjno-przyrodnicze w Ogródku poprowadzone zostały po istniejących utwardzonych alejkach. Każda z nich, ze względu na długość i tematykę, jest dedykowana innej wiekowo grupie odbiorców. Ich zadaniem jest popularyzowanie wiedzy biologicznej, ukazanie tych gatunków, które próbują przetrwać w pobliżu człowieka oraz tych, które zrezygnowały z życia w naturalnych warunkach i na stałe towarzyszą osadom ludzkim. 

W ramach prac wykonano również kilkadziesiąt tablic gatunkowych opisujących znajdujące się na Jordanie rośliny, domki dla motyli, tablice edukacyjne (m.in. leśne rekordy, polskie motyle, budowa lasu, rośliny runa leśnego). Najmłodsi mogą również pouczyć się dendrologii, posłuchać ptasiego radia, a także skorzystać z mini skoczni terenowej. 

Wartość całego zadania, którego wykonawcą była firma Mentor sp.j., to 213 tys. zł.

Tablice przy nowych ścieżkach zostały uszkodzone jeszcze w tym samym dniu, w którym zostały zamontowane. Zostawiamy to bez komentarza. Przypominamy, że za naprawę uszkodzeń i zniszczeń zapłacimy my wszyscy! 

Urząd Miasta w Jaśle

Liczba odsłon: 803


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~ja  |  niedziela, 14 listopada 2021 17:53
A monitoring.
#2  ~Baca  |  niedziela, 14 listopada 2021 12:38
wezcie sie wreszcie za robote bo za pierdzenie w stołki płacimy MY wszyscy Ziew
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wsparcie dla osób w kwarantannie, starszych, samotnych, niepełnosprawnych
22 stycznia 2022
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle informuje, iż osoby przebywające w kwarantannie, a także o..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022