środa, 17 sierpnia 2022, imieniny: Angelika, Anita
Artykuły
REKOLEKCJE W LUBASZOWEJ
10 listopada 2021 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Niejednokrotnie zdarzyło się w moim życiu, że coś, czego sama nie planowałam a mimo to było mi dane, okazywało się prawdziwym darem. Tak też było w październiku tego roku. O. Józef Grzywacz- misjonarz redemptorysta na zakończenie Eucharystii w naszej kaplicy domowej powiedział, że na rekolekcjach organizowanych w dniach 15-17 października w CADR na „Górze Tabor” w Lubaszowej przydałaby Mu się siostra zakonna… Po osobistej refleksji i rozmowie z Siostrą Przełożoną wyraziłam Ojcu moją gotowość udziału. Dziś już jakiś czas po zakończeniu tego niezwykłego i zaskakującego mnie  czasu w Lubaszowej wiem, że.. warto było!

ojciec Józef Grzywacz - redemptorysta 

O. Józef Grzywacz – rekolekcjonista jest niekwestionowanym, wielkim znawcą mariologii, czcicielem i propagatorem kultu Matki Bożej, autorem wielu książek i publikacji o tematyce Maryjnej. W Lubaszowej prowadził „Rekolekcje z Matką Bożą Nieustającej Pomocy. Nieustanne potrzeby? Nieustająca Pomoc!”

Był to czas przeznaczony na historyczne, artystyczne, teologiczne i mistyczne spojrzenie na kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy i na nieustanną nowennę, której 100 lecie będzie świętowane w 2022 roku. Około 40 uczestników rekolekcji przybyło z różnych stron Polski m.in. z Krakowa, Torunia, Łodzi, Krosna. W większości były to osoby w wieku dojrzałym, po pewnej formacji duchowej, które miały za sobą nie tylko trud dotarcia do Lubaszowej- nie zawsze własnym środkiem transportu, ale i poniesienia kosztów pobytu. Pozostaję pod ogromnym wrażeniem tej grupy, która od początku była zintegrowana, otwarta na siebie, zorganizowana, spontanicznie zaangażowana w liturgię Mszy św. i inne nabożeństwa czy wspólne spotkania.

Cieszę się, że właśnie z tymi ludźmi mogłam raz jeszcze i … inaczej spotkać się z ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z ogromną ciekawością słuchałam rekolekcjonisty, który w interesujący i przekonywujący sposób przedstawiał interpretację… spadającego sandała, rzemyka i odkrytej stopy Jezusa w ikonie MBNP. Dobrze zadziwić się na nowo i odkryć, że spadający ze stopy Jezusa sandał, nie jest jedynie elementem zdobniczym, że Matka Boża prowadzi nas do… Nieustającej Pomocy, którą jest… Jej Syn.

Polecając wszystkim kontemplację ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, równocześnie polecam dwie okolicznościowe broszurki wydane przez Ojców Redemptorystów: „Różaniec Magnificat i Różaniec Nieustającej Pomocy” oraz „Ikonę Miłości”, dzięki której poprzez Osoby i Litery, Kolory, Gesty, Symbole można odczytać jej prawdziwy sens. Cytuję: „Ikona tworzona jest przez modlitwę i dla modlitwy. To bardziej dzieło modlitewne niż artystyczne.”

Bóg zapłać Wszystkim, z którymi mogłam na „Górze Tabor” zatrzymać się wspólnie przed Ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

                                                      s. Alfonsa- józefitka

Liczba odsłon: 1076


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Z Jasła odchodzi zawsze uśmiechnięta siostra Karina Pawłowska i myśliciel ksiądz Zbigniew Kraska
16 sierpnia 2022
Decyzją księdza biskupa Jana Wątroby, po trzech latach pracy w Kolegiackiej Parafii pw. Wn..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022