środa, 17 sierpnia 2022, imieniny: Angelika, Anita
Artykuły
Piękno górskiej przyrody oczami Urszuli Czerwińskiej
20 października 2021 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Ponad 50 fotografii z podróży w Tatry, Karpaty i Beskid Niski można oglądać w sali offowej Jasielskiego Domu Kultury. Autorką prac jest Urszula Czerwińska, kobieta wielu pasji. Uroczysty wernisaż z jej udziałem odbył się 19 października br. Wystawa dostępna będzie do 20 listopada br.

Urszula Czerwińska z wykształcenia i zamiłowania jest polonistką, a jedną z jej licznych pasji - obok poezji, muzyki, fotografii i malarstwa - są wędrówki wysokogórskie. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego wychowała się na Pogórzu Dynowskim, w pobliżu góry Chełma.

– To była magiczna góra, znajdowała się tuż za moim domem i całe dzieciństwo wychodziłam na nią, podziwiając widoki – wspominała podczas wernisażu autorka zdjęć. Kiedy ponad 30 lat temu przyjechała do Jasła, zaczęła wędrówki po Beskidzie Niskim. Nie przypuszczała wtedy, że będzie zdobywać najwyższe szczyty Tatr i zakocha się w górskiej przyrodzie.

- Nie miałam pojęcia, że pomiędzy tymi ostrymi skałami rosną takie piękne kwiaty, bardzo malownicze, urokliwe ogrody - na każdym wzniesieniu i w każdej dolinie inne. Robiąc zdjęcia - o różnych porach roku - chciałam pokazać moim koleżankom, które nie jeździły w góry, jak wyglądają te kwiaty. Nie myślałam, że kiedykolwiek będą robić taką wystawę – mówiła podczas wernisażu Urszula. Zdjęcia – ze względów praktycznych robione telefonem komórkowym – są bardzo dobrej jakości, ostre i wyraźne. Podkreślają piękno górskiej przyrody, którą autorka prac jest oczarowana. - Zawsze wracałam zachwycona i olśniona tym pięknem. Stwierdziłam, że trzeba je podziwiać, aby praca naszego stwórcy nie poszła na marne.

(jdk)

Liczba odsłon: 711


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Z Jasła odchodzi zawsze uśmiechnięta siostra Karina Pawłowska i myśliciel ksiądz Zbigniew Kraska
16 sierpnia 2022
Decyzją księdza biskupa Jana Wątroby, po trzech latach pracy w Kolegiackiej Parafii pw. Wn..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022