środa, 01 grudnia 2021, imieniny: Długosz, Edmund
Artykuły
Spotkanie z Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego w sprawie kolei
12 października 2021 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W dniu 8 października br. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka spotkał się z przedstawicielami samorządów z Małopolski i Podkarpacia, położonymi wzdłuż linii kolejowej nr 108 na odcinku Gorlice – Jasło. W spotkaniu tym samorząd Powiatu Jasielskiego reprezentował Starosta Adam Pawluś.

Głównym tematem rozmów były plany związane z rewitalizacją linii kolejowej nr 108  na odcinku Jasło – Gorlice i budową łącznicy na Stróże.  Województwo Małopolskie podpisało już umowę na wykonanie studium planistyczno-prognostycznego dla projektu pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 108 na odc. Gorlice – Jasło celem usprawnienia połączenia Kraków – Jasło wraz z rewitalizacją linii kolejowej nr 110 i budową łącznicy pomiędzy ww. liniami”. Dokument ten obejmował będzie m.in. przeprowadzenie prognoz infrastruktury, oszacowania kosztów realizacji oraz pozyskanie dokumentacji, a także wybór preferowanego wariantu.

Projekt ten został zgłoszony do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+.                         

Koszt opracowania studium to 932 340 zł.

Podczas spotkania rozmawiano także o uruchomieniu w okresie zimowym połączenia kolejowego Jasło – Krynica, które funkcjonowało latem, ciesząc się dużym zainteresowaniem pasażerów. Według wyliczeń Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i Kolei Małopolskich z połączenia skorzystało 4 tys. podróżujących.

W trakcie spotkania poruszono problem uruchomienia połączeń na linii kolejowej nr 108, na odcinku Jasło – Gorlice – Stróże.

W najbliższym czasie ma się odbyć kolejne spotkanie samorządowców, na którym prowadzone będą rozmowy dotyczące wsparcia finansowego dla tych połączeń.

 

 

Liczba odsłon: 712


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
KIEROWAŁ TIREM MAJĄC 3 PROMILE ALKOHOLU
30 listopada 2021
  Policjanci z Nowego Żmigrodu interweniowali wobec pijanego kierowcy tira. 34-letni obywatel ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021