środa, 01 grudnia 2021, imieniny: Długosz, Edmund
Artykuły
Klub Ludzi z Pasją JDK zaprasza: spotkanie z lekarzem - poetą
12 października 2021 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

„Jerzy Gronkiewicz - kilka słów, garstka nut”, to tytuł spotkania w Klubie Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury, zaplanowanego na wtorek, 26 października br., o godz. 17.00. Gościem klubu będzie lekarz Jerzy Gronkiewicz, którego pasją jest twórczość literacka: pisanie wierszy i utworów prozatorskich, a także komponowanie piosenek.

Podczas spotkania lekarz o talentach literacko-estradowych opowie o swoich zamiłowaniach publiczności, a także wystąpi w krótkim koncercie, recytując, grając na gitarze i śpiewając. Na scenie towarzyszyć mu będą: żona Beata Gronkiewicz - recytacja oraz przyjaciele, z którymi tworzy zespół wokalno-instrumentalny: Mariusz Szlachetko (wokal, gitara basowa) i Mariusz Wiatr (gitara solowa).

Swoją przygodę z poezją Jerzy Gronkiewicz zaczął na dobre w roku 2007. Rok później wydał tomik wierszy dla dzieci „Pośród skałek”. Po kilkuletniej przerwie ukazał tomik jego poezji dla dorosłych „Moja Droga” (2016), a potem kolejne: „Bieszczady na gitarę i cztery pory roku” (2017), przeznaczony dla dzieci „Łysy księżyc” (2018) oraz „Recepty miłosne” (2019). Obecnie przygotowuje kolejny tomik wierszy i pisze opowiadanie „Nieznajoma”. Do części swoich utworów literackich J. Gronkiewicz komponuje muzykę, tworząc w ten sposób piosenki.

W 2019 r. gość Klubu Ludzi z Pasją uzyskał tytuł Osobowość Roku 2019 w dziedzinie kultury w powiecie jasielskim (w plebiscycie gazety „Nowiny”), a w ostatnim czasie prezentował swoją twórczość w krakowskiej „Piwnicy pod Baranami” oraz wystąpił w na konferencji Unii Polskich Pisarzy Lekarzy w Kazimierzu nad Wisłą.

Spotkanie Z Jerzym Gronkiewiczem w ramach Klubu Ludzi z Pasją odbędzie się 26 października br. (wtorek) o godz.17.00 w Jasielskim Domu Kultury. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. 

Uwaga: uczestnicy spotkania zobowiązani będą do zachowania aktualnych rozporządzeń sanitarno-epidemiologicznych, wydawanych w związku z ogłoszoną przez rząd RP epidemią. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej JDK w zakładce „Procedury bezpieczeństwa w Jasielskim Domu Kultury w okresie epidemii koronawirusa covid-19”.

(JDK)

Liczba odsłon: 355


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
KIEROWAŁ TIREM MAJĄC 3 PROMILE ALKOHOLU
30 listopada 2021
  Policjanci z Nowego Żmigrodu interweniowali wobec pijanego kierowcy tira. 34-letni obywatel ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021