środa, 01 grudnia 2021, imieniny: Długosz, Edmund
Artykuły
DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE - "PRZECIW PIJANYM KIEROWCOM"
06 października 2021 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Policjanci z wydziału ruchu drogowego jasielskiej komendy kontrolowali stan trzeźwości kierujących pojazdami w ramach lokalnej kampanii „Przeciw pijanym kierowcom”. Działania zostały zainicjowane przez Miejską Komisję Problemów Alkoholowych w Jaśle i mają na celu uświadamianie społeczeństwa na temat negatywnych skutków prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Kampania „Przeciw pijanym kierowcom” jest jedną z wielu akcji profilaktycznych organizowanych na drogach powiatu jasielskiego. Organizatorzy tych działań kierując się troską o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, starają się dotrzeć do jak największej liczby osób by w możliwie największym stopniu ograniczyć ilość nietrzeźwych kierowców na drogach. Niestety pomimo licznych akcji, działań profilaktycznych oraz apeli, nadal zdarzają się przypadki nieodpowiedzialnego zachowania. Według policyjnej statystyki ruchu drogowego, od początku roku na terenie powiatu jasielskiego ujawniono 207 kierujących pod wpływem alkoholu. Spośród tej liczby 97 osób popełniło przestępstwo, a pozostali wykroczenie.    

W wtorek, na ulicy Lwowskiej w Jaśle odbył się ostatni etap lokalnej kampanii profilaktycznej pn. „Przeciw pijanym kierowcom”. Działania organizowane przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle ukierunkowane były na poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez uświadamianie kierowcom i przypominanie im o negatywnych skutkach prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Organizowane dotąd akcje, przy aktywnym udziale jasielskich policjantów cieszą się dużym zainteresowaniem oraz poparciem ze strony kierujących pojazdami. 

Podczas działań policjanci informowali o prowadzonej kampanii i kontrolowali stan trzeźwości uczestników ruchu drogowego. Tradycyjnie członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, po zakończonej kontroli przekazywali przygotowane na potrzeby kampanii zestawy broszur i ulotek informacyjno – edukacyjnych. 

pw

Liczba odsłon: 2660


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~a.lechowski  |  czwartek, 07 października 2021 19:12
Apel do kierowców którzy prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu, psychotropów lub innych środków odurzających, „Włączajcie światła awaryjne”. Tym sposobem ułatwicie prace policjantom i nam współużytkownikom.
#2  ~uświadamianie  |  czwartek, 07 października 2021 08:42
...e tam jakieś uświadamianie. najskuteczniejsze będą codzienne akcje policji z alkomatami.
#3  ~Staszek  |  środa, 06 października 2021 21:08
Proponuję przeprowadzić taka akcję w szeregach WRD i RPI KPP Jasło pod nazwą Bezpieczna droga na służbe...i potem Bezpieczna droga do domu...po godzinie 22
#4  ~konsternacja  |  środa, 06 października 2021 18:36
Otwierajcie jeszcze więcej punktów sprzedaży alkoholu, alkohol na stacji benzynowej to tylko wybrane aspekty walki z alkoholizmem. Rozdawanie ulotek nic nie da Cena piwa w Biedronce i innych marketach iście zaporowa Żenada
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
KIEROWAŁ TIREM MAJĄC 3 PROMILE ALKOHOLU
30 listopada 2021
  Policjanci z Nowego Żmigrodu interweniowali wobec pijanego kierowcy tira. 34-letni obywatel ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021