środa, 20 października 2021, imieniny: Irena, Jan
Artykuły
Rekolekcje o. Józefa Andrzeja Grzywacza z postem Daniela w Bukowinie Tatrzańskiej - 2021
31 sierpnia 2021 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

W dniach 20-30 sierpnia 2021 r. w Domu wypoczynkowo-rekolekcyjnym oo.  Redemptorystów „Scala” w Bukowinie Tatrzańskiej, odbyły się Rekolekcje z postem Daniela, poprowadzone przez wieloletniego misjonarza z Brazylii – o. Józefa Andrzeja Grzywacza CSsR. Tematem przewodnim rekolekcji była myśl: „Bóg czasem miesza w naszym życiu, abyśmy się nie przypalili…” i „Nieustanne potrzeby??? – Nieustająca Pomoc!!! 

            Każdego dnia duch nasz wzrastał poprzez udział w Eucharystii, konferencjach, modlitwach porannych i wieczornych, które kończyły się Apelem Jasnogórskim, a ciało poprzez post i gimnastykę „nabierało oczekiwanej mocy”. 

Ojciec Józef przekazał nam pogłębioną i szeroką wiedzę o ikonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uczestnikami byli dorośli i dzieci i wszystkich bardzo zainteresował sposób przekazu w formie puzzli. Każdy element był wnikliwie omawiany; poznaliśmy znaczenie symboli, kolorów i treści ewangelicznych dotyczących Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która łączy Kościół Zachodni ze Wschodnim. 

Udział w rekolekcjach rozbudził naszą pobożność maryjną i przygotował nas na pełniejsze przeżywanie setnej rocznicy Nieustannej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w świecie. 

Wróciliśmy z pragnieniem naśladowania cnót Maryi w życiu codziennym: w naszych rodzinach, parafiach – w środowisku, w którym żyjemy. 

Dziękujemy Dobremu Bogu za ten czas łaski! 

http://mariologiapopular.com 

 

Liczba odsłon: 445


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Otwarcie wystawy Roberta Schumana w "Ekonomiku"
19 października 2021
 „Polska jest potrzebna Europie, żeby się o nią troszczyć” – podkreślał prof...
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021