sobota, 01 kwietnia 2023, imieniny: Grażyna, Hugo
Artykuły
Tegoroczna edycja programu „Trener osiedlowy” – zakończona
30 sierpnia 2021 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Kończą się wakacje, zatem przyszedł czas na podsumowanie realizowanego przez Miasto Jasło programu Trener osiedlowy. W tegorocznych, bezpłatnych zajęciach, które odbywały się na miejskich osiedlach przez cały okres wakacyjny, uczestniczyło około 360 młodych jaślan.

Program „Trener osiedlowy”  zapoczątkowany został w 2009 r. i wówczas zajęcia odbywały się tylko na trzech osiedlach. Duże zainteresowanie nim spowodowało, że został rozszerzony na kolejne osiedla. W tym roku bezpłatne zajęcia z trenerem prowadzone były na osiedlach: Sobniów – Górka Klasztorna, Mickiewicza, Śródmieście, Gamrat – Krajowice, Bryły – Kaczorowy, Rafineria – Gądki – Niegłowice, Kopernika, Hankówka i Ulaszowice – Brzyszczki.

Głównym celem programu jest organizacja zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży na wyznaczonym osiedlu. Dodatkowo miasto udostępnia bezpłatnie szkolne i rekreacyjne obiekty sportowe (park linowy, basen otwarty), a w tym roku, by uatrakcyjnić zajęcia również kupiono mobilne ścianki wspinaczkowe. Podczas programu młodzież brała udział w różnych dyscyplinach sportowych m.in. w piłce nożnej i ręcznej, piłce koszykowej, tenisie stołowym, aerobiku czy ćwiczeniach akrobatycznych.

Podczas  programu, oprócz zajęć sportowych, odbywały się również cykliczne spotkania i rozmowy z uczestnikami na temat zagrożeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, a także radzenia sobie z presją rówieśników, czy bycia asertywnym. Pogadanki prowadzone były przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz Straży Miejskiej. Program Trener Osiedlowy realizowany jest z funduszu alkoholowego, ze środków pochodzących ze sprzedaży napojów alkoholowych.

UM Jasła 

 

Liczba odsłon: 1050


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Gmina Nowy Żmigród organizuje darmowy wyjazd na Mszę Św. w 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II
01 kwietnia 2023
2.04.2023 r. (niedziela) przypada 18. rocznica śmierci Papieża Polaka. Z tej okazji, przy pamiątkowe..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2023