niedziela, 22 maja 2022, imieniny: Emil, Helena
Artykuły
WERNISAŻ MALARSTWA DOROTY KOMBORSKIEJ-SZEWCZYK
17 lipca 2021 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

W dniu 16 lipca 2021 roku zgodnie z zapowiedzią w budynku Muzeum w Nowym Żmigrodzie odbył się wernisaż malarstwa Doroty Komborskiej - Szewczyk.  Organizatorem wystawy było Towarzystwo Miłośników Nowego Żmigrodu oraz Muzeum im. Leona Karcińskiego.

Pani Dorota urodziła się w Przeworsku, z zawodu jest pielęgniarką a sztuka malowania zajmuje się od czterech lat. Swoje prace wystawiała we Włoszech oraz ostatnio w Muzeum Narciarstwa w Cieklinie.

Artystka prezentuje swoje prace w egzaltowanej formie wyrazu. Egzaltacja to skłonność do uniesień, uczuć, jest czułostkowa, nadwrażliwa , sentymentalna.

Pani Dorota wystawiła na naszej wystawie 64 prace. W jej większości twórczości pojawia się osoba kobiety. W wernisażu uczestniczyli goście z różnych stron regionu jak i ze Stanów Zjednoczonych.

Wystawa przyciągnęła wiele osób interesujących się prawdziwą sztuką. Ponad 50 osobowa grupa obecna na wernisażu gromkimi brawami podziękowała autorce za możliwość uczestnictwa w interesującym wydarzeniu kulturalnym. Były również kwiaty od organizatorów. Wystawa potrwa do 15 sierpnia. jest możliwość zakupu prac autorki.

Serdecznie dziękuje wszystkim za udział i zapraszamy do odwiedzenia naszego muzeum oraz zwiedzenia wystawy.

TMNŻ

Liczba odsłon: 1022


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022