wtorek, 24 maja 2022, imieniny: Estera, Jan
Artykuły
Wernisaż wystawy malarstwa Doroty Komborskiej Szewczyk - TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW NOWEGO ŻMIGRODU ZAPRASZA
17 lipca 2021 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

 

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy malarstwa Doroty Komborskiej Szewczyk, który odbędzie się w dniu 16 lipca 2021 o godzinie 19.00 w budynku Muzeum w Nowym Żmigrodzie.               TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW NOWEGO ŻMIGRODU

                          EGZALTOWANE  FORMY  WYRAZU

- Malowanie jest dla mnie sytuacją bardzo osobistą. Różne moje pasje, fascynacje, oddziaływają na mnie i w jakiś sposób kształtują moją twórczość, podobnie jak różne radości, smutki, a nawet tragedie życiowe. Bodźcem bezpośrednim i szalenie ważnym dla mnie jest głucha cisza. Jest ona katalizatorem, przyspiesza moje reakcje, emocje i pomaga przetworzyć je na ruchy pędzla. Pozwala ominąć sferę intelektualną i tworzyć intuicyjnie, pozwala przejść bezpośrednio od nieskonkretyzowanych, nienazwanych emocji, doznań do obrazów malarskich. Kiedy „niesie mnie ona” tworzę najlepsze obrazy, takie z których nawet ja, swój najsurowszy krytyk jestem zadowolona. Malowanie to dla mnie twórcze przetwarzanie doznań na pełne egzaltacji obrazy. To, że potrafię przełożyć ten świat zewnętrzno-wewnętrzny na malarstwo uważam za swoje wielkie szczęście. Innym szczęściem, a zarazem sprawdzianem z własnego człowieczeństwa jest moje działanie na rzecz fundacji onkologicznej ALIVIA. Uważam, że zdolność pomagania to esencja bycia człowiekiem, dlatego pomagam, bo każdy gest, nawet ten najdrobniejszy, zmienia czyjś świat, a ja dzięki temu odkrywam w sobie radość dzielenia się, co również przekłada się na moją twórczość. Maluję bardzo krótko, bo dopiero od czterech lat. W roku 2019 wzięłam udział w zbiorowej wystawie w Treviso w Italii - mówiła  Dorota Komborska Szewczyk. 

JD

 

 

Liczba odsłon: 693


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Praca dorywcza Jasło - gdzie szukać zatrudnienia?
23 maja 2022
Czy w niedużym mieście na Podkarpaciu można znaleźć pracę dodatkową? Jeśli mieszkasz w Jaśle, nie bę..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022