niedziela, 28 maja 2023, imieniny: Augustyn, Wiktor
Artykuły
A może morze? – wakacyjne zajęcia w jasielskiej bibliotece
25 czerwca 2021 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Gdy nadchodzi lato myślimy o wakacjach. Jedni preferują wypoczynek nad wodą inni wolą góry. Gdzie pojedziemy w tym roku? Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat na cykl zajęć wakacyjnych A może morze? Zabierzemy Was na wakacje pełne słońca, gorącego piachu i morskiej piany.

7 lipca odbędą się zajęcia Ahoj przygodo – parada statków, na których wypłyniemy na morską przygodę i dowiemy się m.in.: jak zaplanować wyprawę i zwerbować załogę, nauczymy się podstaw nawigacji, zastanowimy się dlaczego statki potrafią pływać i na czym polega gra w okręty? Poznamy niezwykłą historię chłopca i jego łódeczki, puścimy wodze wyobraźni i z opakowania po jajkach, farb i innych materiałów zbudujemy statki, które wezmą udział w wielkiej paradzie.

21 lipca zapraszamy na zajęcia literacko plastyczne - Mój wieloryb. Poznamy historię małego chłopca o imieniu Noi, który miał własnego wieloryba. Przyjrzymy się bliżej tym niesamowitym i pięknym  ssakom. Poznamy ich zwyczaje oraz książki, których są bohaterami. Każdy uczestnik zajęć będzie mógł wykonać własnego ekologicznego wieloryba z papierowego talerzyka.

4 sierpnia poznamy Sekrety morza. Syrena, Nimfa, Selki czy Meluzyna to mitologiczne panny wodne. Będziemy czytać legendy i baśnie opowiadające niesamowite historie o kobietach mieszkających w bezkresach morskich głębin. Wykonamy podobizny mitycznych mieszkańców mórz i oceanów.

18 sierpnia zachęcamy do udziału w zajęciach pt.: Pleciemy trzy po trzy – sieci rybackie. Ręczne wyplatanie sieci to jedna z najstarszych ludzkich umiejętności. Podczas zajęć sprawdzimy, na czym polega ta umiejętność, kto zajmował się tworzeniem sieci rybackiej i co może się w nią zaplątać. Wysłuchamy opowieści, która przeniesie nas w głąb morza i jego mieszkańców. W drugiej części zajęć będziemy używać różnych materiałów, by stworzyć kolorowe rybki.

Wakacyjne zajęcia odbywać się będą w środy (7, 21 lipca oraz 4 i 18 sierpnia) o godzinie 12:00 w Sali Edukacyjnej nr 127 w budynku MBP w Jaśle ul. Kołłątaja 1. 

Z powodu ograniczeń lokalowych, a także w trosce o jakość prowadzonych zajęć oraz komfort i bezpieczeństwo uczestników, obowiązuje rezerwacja miejsc drogą elektroniczną, telefonicznie lub osobiście do 3 lipca (sobota) br.: Oddział dla Dzieci i Młodzieży (ul. Kołłątaja 1, 13 446 26 02 wew. 35, dzieci@mbp.jaslo.pl).

 

Liczba odsłon: 979


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Dzień Mamy i Taty w Szkole Podstawowej w Kątach
27 maja 2023
      Dzień Matki - jest to szczególne święto, które honoruje wszystkie..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2023