niedziela, 26 czerwca 2022, imieniny: Jan, Jeremiasz
Artykuły
Czy strach może pomóc w ochronie przyrody? - webinar
20 kwietnia 2021 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Magurski Park Narodowy ma przyjemność zaprosić Państwa na cykl "U źródła" - cztery webinary o ochronie dzikiej przyrody, prowadzone przez wyjątkowych gości.

 

Pierwsze spotkanie zatytułowane "Czy strach może pomóc w ochronie przyrody?" poprowadzi Adam Zbyryt - pracownik Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków i Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, na co dzień zajmujący się ochroną i badaniem ptaków, autor książki pt. "Krajobraz strachu".

Strach to jedna z najbardziej pierwotnych emocji, która towarzyszy żywym organizmom na od zarania dziejów. Choć zazwyczaj kojarzy się z czymś negatywnym, to jednak rola strachu w świecie zwierząt jest ogromna i niezwykle ważna. Strach może zabijać, ale także ratować życie. Jest siłą zdolną kształtować całe ekosystemy. Skoro jest tak potężny, to dlaczego nie wykorzystać go w ochronie przyrody. Czy jest to możliwe? W jaki sposób może pomagać w ratowaniu zagrożonych gatunków i ich siedlisk? Czy człowiek postrzegany jest przez zwierzęta tak samo jak inne szczytowe drapieżniki, np. wilki, niedźwiedzie czy rysie? Po co nam obszary dzikości, parki narodowe z ochroną ścisłą i dlaczego czasami warto zamykać szlaki turystyczne? To tylko kilka z wielu zagadnień, które zostaną poruszone w czasie spotkania poświęconego roli strachu w ochronie przyrody. I uwaga… nie będzie strasznie, ale na pewno ciekawie!

Już wkrótce zapowiemy kolejne wydarzenia z cyklu.

Wszystkie webinary będą dostępne na żywo na Facebooku. Będą także nagrywane, aby umożliwić ich późniejsze odtworzenie. Biorąc w nich udział wyrażacie Państwo na to zgodę. Prosimy również o zapoznanie się z naszą polityką ochrony danych osobowych:

https://bit.ly/3smbizW

Wydarzenia realizowane są w ramach projektu POIS.02.04.00-00-0101/16 pn. "Realizacja programu edukacyjnego dla społeczności lokalnej Magurskiego Parku Narodowego Przybliżyć Naturę".

MPN 

Liczba odsłon: 784


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Mundurowi z Tarnowa nagrali krótki film o bohaterskim żołnierzu z Jasielszczyzny
25 czerwca 2022
Uczniowie XVI Liceum Ogólnokształc ącego im. Armii Krajowej w Tarnowie w składzie Kacper Jedyn..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022