czwartek, 20 stycznia 2022, imieniny: Dobiegniew, Fabian
Artykuły
Nauka kreatywnego pisania dla przyszłych pisarzy
04 listopada 2020 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

 

Chciałbyś zostać sławnym pisarzem? Marzysz o doskonaleniu swojego warsztatu pisarskiego i potrzebujesz wskazówek? Chcesz wiedzieć jak stworzyć dobry tekst prozatorski? Mamy coś dla Ciebie! 

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle organizuje warsztaty online z Małgorzatą Wardą „Nauka kreatywnego pisania dla przyszłych pisarzy” 12 listopada (czwartek) o godz. 16.00-19.00 na platformie Zoom.

Małgorzata Warda jest autorką literatury obyczajowej, a z wykształcenia rzeźbiarką. Dwukrotnie została nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiet. W roku 2013 otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia, a w 2016 roku odebrała Grand Prix dla najlepszej powieści napisanej przez kobietę za „Najpiękniejszą na niebie”. Tworzy także dla młodzieży. Za swoją pierwszą młodzieżową powieść „5 sekund do Io” zdobyła prestiżową nagrodę IBBY. Za tę samą powieść otrzymała też międzynarodowe wyróżnienie literackie White Ravens 2016. Powieść znalazła się wśród książek roku 2016 polecanych przez Internationale Jugendbibliothek i International Youth Library. W 2019 roku ukazała się jej  powieść dla dzieci w wieku 8-13 lat “Sylwia i planeta trzech słońc”. W swoim dorobku literackim autorka posiada znakomite powieści, których fabuła najczęściej koncentruje się wokół ważnych problemów społecznych, m.in. „Najpiękniejsza na niebie”, „Ta, którą znam” oraz „Nikt nie widział, nikt nie słyszał”. Pisarka prowadzi również warsztaty w zakresie coachingu przeznaczone dla początkujących autorów oraz kursy twórczego pisania. Mieszka w swojej rodzinnej Gdyni.

Warsztaty są skierowane do laureatów i potencjalnych uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło” w wieku 13-18 lat. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o zgłoszenia telefoniczne do 9 listopada 2020 Udział w warsztatach wymaga komputera z kamerką i mikrofonem oraz zainstalowania aplikacji Zoom oraz dostępu do Internetu.

 

Zgłoszenia:

Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP w Jaśle

tel. 13 44626 02 wew. 35

Prosimy o podanie adresu mailowego do kontaktu

Liczba odsłon: 737


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wsparcie dla osób w kwarantannie, starszych, samotnych, niepełnosprawnych
22 stycznia 2022
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle informuje, iż osoby przebywające w kwarantannie, a także o..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022