sobota, 23 stycznia 2021, imieniny: Jan, Klemens
Artykuły
Od 10 października 2020 roku obowiązek noszenia maseczek na wolnym powietrzu
08 października 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Od 10 października 2020 roku  wszystkie osoby przebywające na terytorium Polski będą musiały nosić maseczki w przestrzeni publiczne - na wolnym powietrzu. Nie trzeba będzie  zakładać maseczek i przyłbic  w lasach, parkach oraz na plażach.

Każdy, kto nie będzie nosił maseczki, będzie musiał okazać zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne lub niepełnosprawność intelektualną.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś,  że zostanie zwiększona liczba łóżek w szpitalach oraz usprawniamy proces koordynacji przepływu pacjentów pomiędzy placówkami. W każdym województwie ma powstać szpital koordynacyjny, a w nim dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów zarażonych koronawirusem.

Lokale gastronomiczne 

W strefie czerwonej lokale gastronomiczne będą mogły być otwarte w  godzinach – od 6:00 do 22:00. Na terenie całego kraju w tego typu miejscach należy zachować bezpieczną odległość – na 1 osobę powinno przypadać co najmniej 4 m2. 

Wesela 

W strefie czerwonej – 50 osób, w pozostałych powiatach - 75 osób. Ograniczenia te wejdą w życie od  17 października.

Wydarzenia kulturalne 

W strefie czerwonej obowiązuje całkowity zakaz organizacji i uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. W kinach może przebywać 25 proc. publiczności. 

Zgromadzenia 

Nadal będzie obowiązywało ograniczenie dotyczące liczby uczestników zgromadzeń -  maksymalnie 150 osób. Uczestnicy muszą zakrywać usta i nos, a także zachować minimum 1,5 m odległości od innych osób.

Szpital koordynacyjny w każdym województwie 

W każdym województwie powstanie szpital koordynacyjny, a w nim dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów zarażonych koronawrusem.

Co mogą lekarze POZ 

Lekarze będą mogli:

- kierować pacjenta do izolacji domowej,

- kierować pacjenta do izolatorium.

Zniesiony zoistanie obowiązek spełnienia 4 kryteriów do testu na COVID-19 podczas teleporady. 

SMS do mieszkańców 

Od piątku – 9 października, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa będzie wysyłało wiadomości SMS do mieszkańców powiatów, które weszły do strefy czerwonej. 

Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe

Walka z zagrożeniem może być prostsza dzięki aplikacji STOP COVID – ProteGO Safe. Aplikacja jest bezpłatna i dobrowolna.  Jeśli zainstalujesz aplikację, to  telefon będzie monitorował otoczenie w poszukiwaniu innych telefonów (ale nie osób), na których także zainstalowana jest ta aplikacja. W tym czasie STOP COVID – ProteGO Safe analizuje długość (czas) i odległość kontaktu. Zapamiętuje tylko te kontakty, które trwały powyżej 15 minut, w odległości mniejszej niż 2 m. Jeśli któraś z tych osób, z którą miałeś dłuższy kontakt, zachoruje na koronawirusa – dostaniesz odpowiednie powiadomienie wraz ze wskazówkami, co w tej sytuacji zrobić.

Red/premier.gov.pl 

Liczba odsłon: 965


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~wyborca  |  czwartek, 08 października 2020 20:27
Dlaczego w sklepach ludzie chodzą bez maseczek i personel sklepu nie reaguje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Piłkarze Czarnych Jasło dostali tylko 68 tys. złotych, a siatkarze aż 160 tys. złotych dotacji
22 stycznia 2021
Komisja konkursowa dokonała podziału środków dla klubów działających na terenie Miasta..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021