środa, 01 grudnia 2021, imieniny: Długosz, Edmund
Artykuły
Kto jest kim czyli „O co biega”…w JDK
05 października 2020 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

- To nie będzie spektakl, który zostawi państwa z moralnymi niepokojami. To przedstawienie, który ma być dobrą rozrywką, ma państwa zrelaksować, pozwolić zapomnieć o tej smutnej rzeczywistości. Mam nadzieję, że tak się stanie – powitała widzów XII Jesiennych Spotkań z Teatrem na kolejnej sztuce „O co biega” (30 września br.), Helena Gołębiowska, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

I rzeczywiście tak się stało. „See how they run” to jedna najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Akcja rozgrywa się w angielskiej wiosce na plebani. Głównymi bohaterami są: przystojny, młody pastor Lionel Toop (Marek Kaliszuk), jego żona Penelopa, była aktorka (Anna Czartoryska - Niemczycka) oraz podkochująca się skrycie w duchownym panna Skillon (Olga Bończyk). Gdy podczas nieobecności pastora, jego żonę odwiedza Clive (Michał Rolnicki), niezapowiedziany kolega z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń. Nudne do tej pory życie Penelopy na plebanii, nabiera rumieńców i nieoczekiwanych zwrotów akcji. 

Znakomita gra aktorska i dowcipne dialogi dostarczyły widzom mnóstwo śmiechu i doskonałej zabawy. W sztuce wystąpili: Anna Czartoryska-Niemczycka, Marek Kaliszuk, Olga Bończyk, Michał Rolnicki, Katarzyna Ptasińska, Maciej Damięcki, Tomasz Gęsikowski, Piotr Miazga i Rafał Szałajko. 

Partnerami wydarzenia byli: Miasto Jasło i Lotos Asfalt sp. z o.o.

(JDK)

 

Liczba odsłon: 790


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
KIEROWAŁ TIREM MAJĄC 3 PROMILE ALKOHOLU
30 listopada 2021
  Policjanci z Nowego Żmigrodu interweniowali wobec pijanego kierowcy tira. 34-letni obywatel ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021