czwartek, 20 stycznia 2022, imieniny: Dobiegniew, Fabian
Artykuły
Kluby: Czytanie w kratkę - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
30 września 2020 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień  Czytania, którego celem jest przekonanie wszystkich, że czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu ale również  zdobywanie nowej wiedzy, rozwijanie wyobraźni i  wzbogacanie słownictwa. Jak co roku, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle dołączyła się do akcji i przygotowała zajęcia dla uczestników Klubu Czytających Rodzin. 

Bohaterem spotkania był niezwykły słoń Elmer – niezwykły bo w kolorową kratkę. Jego inność stała się tematem dyskusji i rozważań na temat odmienności. Zastanawialiśmy się: co to jest tolerancja? czy inny znaczy gorszy? jak sobie poradzić z niechęcią i odrzuceniem? Po wysłuchaniu przygód nietypowego słonika, wszyscy zgodnie stwierdzili, że kilka piegów czy inny kolor skóry, nie muszą być naszymi wrogami a wręcz  przeciwnie mogą nas uczynić kimś bardzo wyjątkowym – wystarczy zaakceptować samego siebie. Aby  o tym nie zapomnieć, dzieci z przygotowanych materiałów wykonały podobizny Elmera.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

 

 

Liczba odsłon: 819


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wsparcie dla osób w kwarantannie, starszych, samotnych, niepełnosprawnych
22 stycznia 2022
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle informuje, iż osoby przebywające w kwarantannie, a także o..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022