wtorek, 27 października 2020, imieniny: Iwona, Sabina
Artykuły
Spotkanie KKD Panoptikum 29.09.2020
17 września 2020 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Przed laty współzałożyciel, grającej symfoniczną odmianę death metalu, formacji Elenium, obecnie realizuje swoje muzyczne i poetyckie wizje w Prophet Fantomteatrum, istniejącym od dwudziestu już lat solowym projekcie. Keyboardzista Kacper Lecheta, to jedna z najoryginalniejszych i najbardziej barwnych postaci jasielskiego undergroundu. Utkane z elektronicznych plam i kolaży kompozycje artysty, zawierają rzadko spotykany w dzisiejszych czasach ładunek emocjonalny, zazwyczaj jest on jednak ukryty pod grubą warstwą smutku i melancholii, które w połączeniu z nacechowanymi żarliwą religijnością tekstami sprawiają, że przed duszą wrażliwego słuchacza zaczynają oto majaczyć pejzaże, sugestywnie odmalowywane kiedyś na kartach "Ballad i romansów" przez Mickiewicza. Muzyk hojnie obdarowuje miłośników swojej twórczości za pośrednictwem serwisu YouTube, gdzie prezentuje zilustrowane nastrojowymi klipami, utwory Prophet Fantomteatrum. Kulturalny Klub Dyskusyjny Panoptikum z dumą zapowiada autorskie spotkanie z Kacprem Lechetą, podczas, którego artysta wykona kilka swoich utworów i odpowie na pytania uczestników. Spotkanie odbędzie się 29 września o godzinie 18.00, jak zwykle w sali multimedialnej Jasielskiego Domu Kultury. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie KKD Panoptikum 13.10.2020

Tematy spotkania:

1. Opowiadanie - Flannery O'Connor - Trudno o dobrego człowieka 

2. Płyta - Rakta - Falha Comum 

3. Płyta - Einstürzende Neubauten - Alles in Allem

4. Film - Może pora z tym skończyć - reżyseria: Charlie Kaufman

Kulturalny Klub Dyskusyjny Panoptikum ma charakter otwarty i jest inicjatywą wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom tych, dla których oferta tzw. kultury masowej jest niewystarczająca. Każde spotkanie prowadzone jest przez moderatora a zabieranie głosu w dyskusji następuje na zasadzie dobrowolności. Do brania udziału w naszych spotkaniach, zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką kulturalną i artystyczną.  W dyskusji uczestniczyć można także za pośrednictwem internetu: https://meet.jit.si/towarzystwowilkow

Chętnie udzielamy pomocy i udostępniamy niezbędne materiały osobom zainteresowanym udziałem udziałem w naszych spotkaniach.

Wszelkie pytania można kierować na adres: dkfnostro@gmail.com

Andrzej Serwa

Liczba odsłon: 255


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020