wtorek, 27 października 2020, imieniny: Iwona, Sabina
Artykuły
Warszawa przekazuje 2 mln zł dla Podkarpacia
17 września 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski i samorządowcy z Podkarpacia podpisali porozumienia o pomocy. Warszawa w geście solidarności przekazuje wsparcie dla podkarpackich gmin, które ucierpiały z powodu czerwcowych powodzi. Łącznie 2 mln zł.

- My, samorządowcy, musimy być solidarni. Musimy się wspierać i w sytuacjach długofalowych zagrożeń, jak pandemia koronawirusa, i nagłych katastrof, jak powodzie, które nawiedziły Podkarpacie. To właśnie samorządy najbardziej wtedy cierpią, a przez to tracą mieszkańcy - powiedział prezydent Trzaskowski na spotkaniu, w trakcie którego podpisano umowy o przekazaniu pomocy.

Warszawa, odpowiadając na apel wójtów gmin najbardziej dotkniętych powodziami, w ramach samorządowej solidarności przekaże pomoc finansową. Wsparcie w wysokości 100-300 tys. zł zostanie skierowane do dziewięciu podkarpackich gmin i miast, na terenie których mieszka niemal 112 tys. osób. Są to: gmina Brzyska, gmina Jawornik Polski, gmina Łańcut, gmina Markowa, miasto Jasło oraz gmina Jasło, gmina Kołaczyce, miasto i gmina Kańczuga, miasto i gmina Sieniawa.

Ich przedstawiciele podpisali wraz z prezydentem Warszawy umowy o przekazaniu pomocy. Byli to m.in. wójt Jawornika Polskiego Stanisław Petynia, burmistrz Sieniawy Adam Woś, burmistrz Kańczugi Andrzej Żygadło, skarbnik miasta Jasło Jacek Borkowski i skarbnik gminy Jasło Janusz Pawlik, burmistrz Kołaczyc Stanisław Żygłowicz i wójt gminy Brzyska Rafał Papciak.

W lipcu na prośbę prezydenta Trzaskowskiego decyzję o przekazaniu pomocy zaakceptowała Rada Warszawy. Pieniądze mają trafić na konta gmin w przeciągu dwóch tygodni od podpisania umów.

Dzięki wsparciu Warszawy gminy wyremontują, odbudują lub przebudują drogi, mosty, a także naprawią instalacje wodno-kanalizacyjne i cieki wodne.

http://www.um.warszawa.pl

 

Liczba odsłon: 782


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~wyborca  |  środa, 16 września 2020 21:51
Brawo dla Jacka Borkowskiego, który przejął władzę nad Jasłem. Wreszcie koniec z rządami Rysia
#2  ~wyborca z wyboru  |  środa, 16 września 2020 19:43
...płynie Wisła płynie
w gównianej krainie
kto nie zagra funky
zjebka go nie minie
Rafał to ma klase
i rozdaje kase
chociaż szambem trąci
nikt spokój nie zmaci
pana Prezydenta!
o Jaśle pamięta!
całe dwa melony
aż Duda zdziwiony
przeciera oczęta
lecz sam nie pamięta
jak to powodzianom
w Trzcinicy bywając
obiecywał siano
lecz zapomniał dodać
że co do siana
to każdy ma złożyć
wniosek...do bociana!!!
więc raduj się ludu
z powiatu naszego
i następnym razem
poprzyj Trzaskowskiego!!!


;P
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020