poniedziałek, 19 października 2020, imieniny: Ferdynand, Piotr
Artykuły
Zawodnik ULKS "Technik Trzcinica" Michał Zieleń wicemistrzem Polski
15 września 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W  miniony weekend 11-13 września w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. Bardzo dobrze na tych zawodach zaprezentował się zawodnik ULKS Technik Trzcinica Michał Zieleń, który wcześniej wywalczył sobie prawo startu w dwóch konkurencjach: 2000m z przeszkodami oraz 5000m. 

W biegu na 2000m z przeszkodami, który odbył się późnym popołudniem w sobotę Michał wywalczył srebrny medal i został jednocześnie wicemistrzem Polski. Przegrał o 5 sekund z rewelacyjnym Adamem Kołodziejem z MUKS Wisła Junior Sandomierz, który od trzech lat jest niepokonany na tym dystansie, natomiast wyprzedził trzeciego zawodnika na mecie Klaudiusza Wojciechowskiego z CWZS Zawisza Bydgoszcz o 9 sekund.

 Do następnego biegu Michał miał niewiele odpoczynku bo tylko 14 godzin i juz o 9.55 w niedzielę musiał stawić sie na starcie 5000m, gdzie czekało jeszcze na start 23 innych zawodników. Pomimo zmęczenia bardzo dobrze biegł, cały czas utrzymując się w czołowej stawce liczącej się o medale.

Walka o medale rozegrała się na ostatnich 400m, gdzie po szaleńczym sprincie pięciu zawodników walczyło o najwyższe miejsca. Zawodnik ULKS-u Technik Trzcinica przybiegł jako piąty,  uzyskując rekord życiowy 15:10.91. Przegrał rywalizację o medale jedynie z zawodnikami, którzy dzień wcześniej odpoczywali.

Bardzo dobra wiadomość jest też taka, że Michał został powołany do reprezentacji Polski U20 na mecz Polska-Czechy, który odbędzie się 20 września 2020 roku w Karpaczu, gdzie będzie reprezentował nasz kraj wspólnie z Adamem Kołodziejem i Klaudiuszem Wojciechowskim w biegu na 3000m z przeszkodami.

Wojtas Tomasz

Liczba odsłon: 534


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~W.P.  |  wtorek, 15 września 2020 14:13
Brawo!!! Gratulacje !!!
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Glorietka – zwycięskie zdjęcie września i głosowanie na najlepsze zdjęcie 2020 roku zdaniem internautów
19 października 2020
Ogłoszony przez Miasto Jasło konkurs fotograficzny FOTOEye powoli dobiega końca. Ostatnim zwycięskim..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020