poniedziałek, 19 października 2020, imieniny: Ferdynand, Piotr
Artykuły
Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2020/2021
03 września 2020 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

We wtorek, 1 września, w Zespole Szkół Spożywczych i Usługowych w Jaśle odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2020/2021, połączona z otwarciem i poświęceniem nowego boiska wielofunkcyjnego.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Sanktuarium Świętego Antoniego w Jaśle, której przewodniczył ojciec Paweł Sroka, Gwardian Klasztoru o.o. Franciszkanów.

W liście skierowanym do uczniów (tekst w całości) na rozpoczęcie roku szkolnego Starosta Jasielski podkreślił, że być może nie będzie to rok najspokojniejszy, z uwagi na zagrożenie koronawirusem, ale przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa uda się kontynuować naukę w murach szkół. Apelował również do rodziców o odpowiedzialne podejście:

- Zwracam się szczególnie do rodziców uczniów o bardzo odpowiedzialne podejście do istniejącej sytuacji epidemiologicznej. Apeluję o to, aby nie posyłać do szkoły dzieci w przypadku zaobserwowania niepokojących objawów takich jak gorączka, czy kaszel lub innych mogących świadczyć o chorobie. Tylko współpraca i odpowiedzialność może zapobiec rozwojowi epidemii.

W roku szkolnym 2020/2021 w szkołach ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Jasielski, naukę podejmie 5 107 uczniów, w tym 846 w klasach maturalnych i 1 046 w klasach pierwszych.

Starosta podkreślił, że uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego nieprzypadkowo odbywa się w Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych:

- W dniu dzisiejszym jest uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych, ponieważ to właśnie jej uczniowie w tym roku szkolnym po raz pierwszy będą mogli odbywać zajęcia z wychowania fizycznego na nowym obiekcie sportowym. Nowopowstałe boisko wielofunkcyjne to jednocześnie dwa boiska do gry w siatkówkę (w kolorze błękitnym) i jedno do gry w piłkę ręczną (w kolorze zielonym), o syntetycznej powierzchni. Boisko jest ogrodzone i oświetlone, wykonany jest także chodnik. Koszt wykonania tej inwestycji to 498 202,87 zł. Mam nadzieje, że będzie służyło ono pogłębieniu sprawności fizycznej oraz będzie miejscem wspaniałej, przyjacielskiej rywalizacji – mówił starosta.

Nowopowstałe boisko wielofunkcyjne (dwa do gry w siatkówkę oraz  jedno do gry w piłkę ręczną i do gry w kosza) o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej ma wymiary: 38 x 22 m. Płytę boiska jest nawierzchnią przepuszczalną. Wykonany został również drenaż oraz chodnik z kostki brukowej. Koszt realizacji inwestycji wyniósł: 498.202,87 zł., w całości sfinansowany ze środków własnych Powiatu Jasielskiego.

Wykonawcą inwestycji była Firma BUD-MAT” – Lucyna Matyja.

Starosta Adam Pawlus podkreślił, że realizowane i planowane są kolejne przebudowy boisk sportowych przy szkołach. Obecnie przygotowywany jest wniosek o dofinansowanie z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego prac termomodernizacyjnych dla pięciu placówek edukacyjnych z terenu powiatu jasielskiego na kwotę ponad 16,5 mln zł.

W uroczystym otwarciu i poświęceniu boiska, którego dokonał Ojciec Gwardian Paweł Sroka, uczestniczyli: w imieniu Europosła Bogdana Rzońcy - Kamila Cholewiak – Kiczek, Henryk Strzelec - Przewodniczący Rady Gminy Nowy Żmigród, Ewa Dubiel – Naczelnik Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Jaśle, Ryszard Żygłowicz – Inspektor nadzoru Starostwa Powiatowego w Jaśle, projektant – Jakub Czarnecki, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Jasielski, delegacje młodzieży szkolnej wraz z nauczycielami oraz szkolne poczty sztandarowe.

Powiat Jasło 

 

Liczba odsłon: 576


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Glorietka – zwycięskie zdjęcie września i głosowanie na najlepsze zdjęcie 2020 roku zdaniem internautów
19 października 2020
Ogłoszony przez Miasto Jasło konkurs fotograficzny FOTOEye powoli dobiega końca. Ostatnim zwycięskim..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020