niedziela, 29 maja 2022, imieniny: Bogusława, Maksymilian
Artykuły
Kto tam? Czyli pełna wrażeń historia w Parku Miejskim w Jaśle
03 sierpnia 2020 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

1 sierpnia br. w ramach projektu Do CZYTANIA! Gotowi! Start! realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle, najmłodsi przenieśli się do świata opowieści pełnej humoru i uszytej na miarę potrzeb każdego widza. 

W sobotnie popołudnie podczas wydarzenia 3,2,1… Emocje! dzieci wspólnie z rodzicami wzięły udziału w spektaklu Teatru Uszytego pt. „Kto tam?” oraz warsztatach z formami teatralnymi wykorzystanymi w sztuce. Spektakl powstał na podstawie książki Satoru Onishi pt. „Kto się schował?”

Mali widzowie z entuzjazmem śledzili perypetie niebieskiego zajączka – głównego bohatera przedstawienia, który zapragnął zaprzyjaźnić się z innymi zwierzętami. Ich wzajemne relacje przedstawione w pełen emocji oraz humoru sposób przyciągnęły uwagę dzieci, które aktywnie włączały się w przebieg spektaklu, skandując, odpowiadając na pytania a nierzadko pomagając sympatycznym bohaterom opowieści. Po spektaklu najmłodsi mieli okazję bliżej przyjrzeć się formom teatralnym zwierząt zaprezentowanym w sztuce, angażując się do udziału w krótkich etiudach teatralnych, w których to oni, wspólnie z milusińskimi, pluszowymi postaciami byli bohaterami pełnych humoru opowieści przedstawiających wzajemne relacje oraz towarzyszące im emocje. 

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle "FAMILIARIS".

Projekt Do CZYTANIA! Gotowi! Start! dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Anna Filip 

Liczba odsłon: 1236


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Będzie sprzęt dla OSP z terenu powiatu jasielskiego
28 maja 2022
27.05.2022 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Jaśle odbyło się podpisanie umów na dofinansowanie..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022