sobota, 26 września 2020, imieniny: Cyprian, Euzebiusz
Artykuły
Wakacyjne Teatry Profilaktyczne z Jasielskim Domem Kultury
21 lipca 2020 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Stara Zagroda na jasielskich osiedlach

Spotkania z Teatrem Wagabunda zakończyły tegoroczne Wakacyjne Teatry Profilaktyczne. 15 i 16 lipca br. moc zabaw czekało na dzieci z osiedli Bryły, Gamrat, Górka Klasztorna, Sobniów i Żółków. Atrakcje muzyczne i plastyczne przygotowali dla milusińskich instruktorzy Jasielskiego Domu Kultury.

 Teatr Wagabunda z Krakowa zaprosił dzieci do interaktywnej zabawy, ze starymi sprzętami i zabawkami jakich używali nasi dziadkowie i pradziadkowie.

Dzieci mogły przynieść wodę ze studni, w specjalnych konwiach naramiennych, trafiać z procy w stracha na wróble, rzucać podkowami, jeździć na rowerze stacjonarnym czy przechodzić pod przeszkodami z obniżaną poprzeczką.

Tej ostatniej zabawie towarzyszyły duże emocje, gdyż każdy, kto strącił poprzeczkę narażał się na skropienie wodą z garnuszka lub dzbanka. Jedynie szybkość i spryt mogły uchronić delikwenta od zmoknięcia.

 

Wydarzenie uświetniły występy podopiecznych JDK. Zespół Jazz Kids (Dawid Mastej - saksofon, Tomek Krupa - gitara basowa, Kacper Nowicki - perkusja oraz Wojtek Nowicki – klawisze, opieka artystyczna), przedstawił znane utwory jazzowe, a solistki (Izabela Janasik, Ewelina Hanula, Aleksandra Sieńkowska, i Karolina Polak) przygotowane przez instruktorkę muzyki w JDK Ewę Grzebień, wykonały znane przeboje muzyki pop i soul.

Dużym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się specjalne folie oraz rozłożone na ziemi materiały przygotowane przez plastyczki placówki: Ewę Kusiak i Annę Brożynę oraz grafika Katarzynę Gądek-Smykę, na których uwiecznione zostały podobizny ukochanych zwierzątek oraz drzewa i słońca.

 

 Do tańca zaprosiła dzieci Sonia Zwoleńska. Jej występ przypadł do gustu małym tancerzom, którzy chętnie powtarzali jej układ choreograficzny.

Wakacyjne Teatry Profilaktyczne współfinansowane są ze środków Miasta Jasła w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

JDK

 

 

 

Liczba odsłon: 413


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020