czwartek, 20 stycznia 2022, imieniny: Dobiegniew, Fabian
Artykuły
Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle
16 lipca 2020 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Pippi ma już 75 lat!

Bohaterką  spotkania 15 lipca 2020 roku w Klubie Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle była Pippi  Pończoszanka, której przygody wymyśliła Astrid Lindgren, znana szwedzka pisarka.

Sterczące rude warkoczyki, buzia pokryta piegami, kolorowe pończoszki to znaki rozpoznawcze małej buntowniczki. Ulubienica małych i dużych czytelników w tym roku kończy 75 lat. Z tej okazji przeczytaliśmy fragment książki Pippi Pończoszanka pt. ”Pipi obchodzi urodziny”, zaplataliśmy warkoczyki i wzięliśmy udział w bitwie na miny.

Dowiedzieliśmy się, że warto mieć przyjaciół, iść przez życie z uśmiechem i cieszyć się każdą chwilą. Zachęciliśmy klubowiczów do uczestnictwa w konkursie "75. Urodziny, czyli Lato z Pippi" i zapoznaliśmy ich z Regulaminem Konkursu.

Naszej jubilatce życzymy wielu fantastycznych przygód, a Was drodzy czytelnicy serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie "75. Urodziny, czyli Lato z Pippi", przygotowanym przez Wydawnictwo Jungoffska, którego jesteśmy ambasadorem.

Szczegóły na naszej stronie https://strona.mbp.jaslo.pl/ lub na stronie organizatora http://jungoffska.pl/konkurs.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

JDK

Liczba odsłon: 1084


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wsparcie dla osób w kwarantannie, starszych, samotnych, niepełnosprawnych
22 stycznia 2022
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle informuje, iż osoby przebywające w kwarantannie, a także o..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022