czwartek, 20 stycznia 2022, imieniny: Dobiegniew, Fabian
Artykuły
Zdrowe wakacje z Centrum Uśmiechu
08 lipca 2020 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Wakacyjne Teatry Profilaktyczne

Zdrowe wakacje z Centrum Uśmiechu

Spotkani z wesołymi Fruktakami - Jagodą i Truskawką - oraz panem Zgadulkiem z Centrum Uśmiechu zainaugurowały 1 i 2 lipca br. Wakacyjne Teatry Profilaktyczne dla dzieci z osiedli: Mickiewicza, Ulaszowice i Brzyszczki. Atrakcje muzyczne i plastyczne przygotowali dla milusińskich instruktorzy Jasielskiego Domu Kultury.

Wesołe owoce i pan Zgadulek przybliżali dzieciom zdrowe zasady żywienia, wciągali do interaktywnej zabawy, zachęcali do aktywnego spędzania wakacji. Dzieci poznawały także podstawowe zasady poruszania się na drodze osiedlowej, w mieście i poza miastem oraz w środkach lokomocji.

Dowiedziały się też, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa. Wesołe owoce wraz z panem Zgadulkiem zaśpiewały znane z telewizyjnych programów dla dzieci przeboje: „Gruszka”, „Co się dzieje z rosołem”, „Marzenia jak motyle”, „Chory kotek”, „Olimpiada w Jarzynowie”, „Warzywa”, „Światła drogowe”, „Mama ma bar”, „Zdrowia smaki”, „Czy dzięcioła boli głowa”, „Biegnij, biegnij” i „Mundial w Owocowie”.

Przed młodą widownią wystąpił również, powstały w marcu zespół Jazz Kids w składzie: Dawid Mastej - saksofon, Tomek Krupa - gitara basowa, Kacper Nowicki - perkusja oraz Wojtek Nowicki - klawisze, instruktor. Młodzi muzycy pod kierunkiem Wojtka Nowickiego, instruktora ds. muzyki Jasielskiego Domu Kultury zaprezentowali znane standardy muzyki jazzowej.

Przed uczestnikami wakacyjnych spotkań wystąpiły również solistki Jasielskiego domu Kultury pod opieką Ewy Grzebień, kierownika Działu Animacji Kultury JDK. Emilia Konieczny zaśpiewała utwory „Pasikonik” , „Potworna piosenka” i „Mazurek”, natomiast Natasza Litwa zaprezentowała „Proud Mary” i „Wyścig z czasem”. Do tanecznej zabawy zaprosiła dzieci Sonia Zwoleńska.

Jej występ bardzo spodobał się milusińskim, którzy ochoczo dołączyli do pląsów tancerki. Dzieci mogły również wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi malując na specjalnie w tym celu przygotowanych pomiędzy drzewami foliach oraz kolorując wesołe, papierowe maseczki przygotowane przez plastyków Jasielskiego Domu Kultury – Ewę Kusiak, Annę Brożynę i Katarzynę Gądek – Smykę, kierownika Działu Edukacyjno – Informacyjnego JDK.

W tym roku Jasielski Dom Kultury przygotował spotkania z: Centrum Uśmiechu – Fruktaki Show, Wioską Indiańską z Zalasowej oraz krakowskimi teatrami: Szczęście i Wagabunda.

Wakacyjne Teatry Profilaktyczne współfinansowane są ze środków Miasta Jasła w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

(JDK)

 

Liczba odsłon: 985


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wsparcie dla osób w kwarantannie, starszych, samotnych, niepełnosprawnych
22 stycznia 2022
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle informuje, iż osoby przebywające w kwarantannie, a także o..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022