czwartek, 06 sierpnia 2020, imieniny: Jakub, January
Artykuły
Posłanka Maria Kurowska zaprosiła do Jasła Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro
03 lipca 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Dziś na zaproszenie posłanki Marii Kurowskiej do Jasła przyjechał Minister Sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. 

Minister Zbigniew Ziobro mówił o środkach z Funduszu Sprawiedliwości, a także o dodatkowym wsparciu w postaci 50 pomp strażackich.

– Pani poseł Marszałek Marii Kurowskiej, która relacjonowała mi, jakie były trudne zmagania Ochotniczych Straży Pożarnych i innych instytucji z tym żywiołem, który dotknął ostatnio te piękne ziemie. Kiedy prezydent Andrzej Duda był tutaj przed kilkoma dniami na podkarpaciu, dzwonił do nas prosząc, abyśmy zrobili wszystko aby pomóc jeszcze dodatkowo. Postanowiłem wyasygnować dodatkowe środki z Funduszu Sprawiedliwości aby można było zakupić jeszcze 50 pomp rzecz tych  najpilniejszych potrzeby Ochotniczych Straży Pożarnych  działających na bieżąco jako na terenie województwa podkarpackiego, zwłaszcza na tych ziemiach(…). Cieszę się, że nasze działania wzmacniające OSP trwają już na przestrzeni kilku lat. Przekazaliśmy na te cele do tej pory 20 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości, które też mógł powstać dzięki podpisowi Andrzeja Dudy, a dodam że opozycja Platforma Obywatelska, Pan Trzaskowski  nie chcą takiej działalności. Nie chcą takiego wsparcia dla OSP oni uważają, że te pieniądze nie powinny być w ten sposób przekazywane – powiedział Zbigniew Ziobro.

Pani Poseł Maria Kurowska mówiąc o funduszu sprawiedliwości oraz , programie wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w nowy sprzęt ratowniczy stwierdziła

– Dzięki temu programowi, nasze jednostki OSP w powiecie jasielskim uzyskały bardzo dużo uzyskały sprzętu. Dzięki temu, że miałeś, czym jechać do tych ludzi  podtopionych, pokrzywdzonych wielką nawałnicą, dzisiaj ci ludzie stopniowo wychodzą z trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli. Zarówno straże pożarne jaki wojska obrony terytorialnej bardzo intensywnie nam pomagają (…). Aby strażacy mogli pomagać, dzisiaj nie mogą pomagać bez sprzętu. Jestem bardzo wdzięczna za te wielkie środki, które również otrzymał powiat jasielski, ale również okoliczne powiaty, na przykład w powiecie krośnieńskim Dukla, gdzie były bardzo ubogie staże je ciągle wyposażamy.

To ważne, abyśmy pomagali umiejętnie, a straże to potrafią. Więc dzisiaj są tutaj nasze straże, aby wyrazić swoją wdzięczność wobec pana ministra, wobec rządu polskiego i wobec pana prezydenta, bo wszyscy kolejno tą ustawę podpisali, aby tak można było dzielić środki Funduszu Sprawiedliwości.

Głos zabrał również prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jaśle Pan Stanisław Święch, który w imieniu strażaków podziękował władzą RP za dobrą współprace oraz za program, który został uruchomiony dla strażaków z Funduszu Sprawiedliwości

W drodze na akcje kilka dni temu samochód strażacki z OSP Łazy Dębowieckie został uszkodzony, dlatego w imieniu druhów Patryk Mokrzycki zaapelował – chcielibyśmy Wam podziękować za to, że  ciągle nas wspieracie swoimi finansami, że możemy się rozwijać możemy faktycznie zakupywać ten sprzęt niezbędnie potrzebny do ratowania ludzi, również prosimy, aby pan minister spoglądał na nasze wnioski, które wysyłamy do ministerstwa i z serca je podpisywał. Byśmy mogli korzystać z tego i nieść bezinteresowną pomoc dla ludzi. 

Red.

 

Liczba odsłon: 2087


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~a.lechowski  |  czwartek, 09 lipca 2020 20:14
do "wyborca". Amen. :D
#2  ~wyborca  |  sobota, 04 lipca 2020 04:39
A nie mówiłem, Pani Poseł Maria Kurowska jest najlepszym Posłem na Podkarpaciu, dba o wszystko i o wszystkich. Jest w 100% prawicowa, bardzo uczynna i wzorowa katoliczka i tak trzymać Pani Mario. A wszystkim innym proponuję iść w Jej ślady.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Trwa przebudowa trzech mostów w Powiecie Jasielskim
05 sierpnia 2020
Trwają prace polegające na rozbudowie i przebudowie drogi powiatowej Nr 1905R Kąty – Desznica ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020