sobota, 26 września 2020, imieniny: Cyprian, Euzebiusz
Artykuły
KIEROWCA RENAULTA MIAŁ PONAD 3 PROMILE I SĄDOWY ZAKAZ
25 czerwca 2020 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Dzięki obywatelskiej postawie świadków zdarzenia, 40-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec, odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyzna mając ponad 3 promile, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi na prywatną posesję. Nieodpowiedzialny kierowca posiada także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj około godziny 21, policjanci z Posterunku Policji w Tarnowcu zostali skierowani do miejscowości Wrocanka, gdzie według zgłoszenia nietrzeźwy kierujący zjechał z drogi na prywatną posesję. Policjanci potwierdzili to zgłoszenie. Okazało się, że 40-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec, jadąc osobowym renault, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z jezdni na teren prywatnej posesji. Samochód częściowo zawiesił się na krawędzi jezdni.

Mężczyzna podróżował z pasażerem, który jak się później okazało także był pijany. Przed przyjazdem policyjnego patrolu obaj mężczyźni próbowali wyjechać samochodem na jezdnię. Dzięki obywatelskiej postawie świadka zdarzenia, ich próby okazały się bezskuteczne. Będąca w pobliżu kobieta, widząc całą sytuację, wyjęła ze stacyjki kartę pojazdu, uniemożliwiając tym samym, odjechanie mężczyznom z miejsca zdarzenia.  

Podczas interwencji policjanci potwierdzili, że obaj mężczyźni są kompletnie pijani. Siedzący za kierownicą 40-latek, miał w organizmie 3,5 promila alkoholu, natomiast u 37-letniego pasażera, policyjny alkomat wykazał 3 promile.

W toku wykonanych czynności policjanci ustalili także, że kierujący pojazdem posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Za popełnione przestępstwo oraz wykroczenia 40-latkowi grożą surowe konsekwencje. O jego losie zadecyduje sąd.   

pw 

Liczba odsłon: 891


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020