sobota, 26 września 2020, imieniny: Cyprian, Euzebiusz
Artykuły
Jasielski "Ekonomik" wyróżniony "Złotym Prymem"
18 czerwca 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, jako jedna z siedmiu szkół województwa podkarpackiego, otrzymała z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty prestiżową statuetkę "Złoty Prym" – znak jakości za swe działania mające na celu promowanie i upowszechnianie działań tworzących optymalne warunki realizacji działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalności statutowej, zapewniających każdemu uczniowi warunki niezbędne do jego rozwoju, podnoszących jakość pracy szkoły lub placówki i jej rozwój organizacyjny. 

Nagroda ta jest przyznawana raz w roku dla szkoły, która wyróżnia się w swej działalności w zakresie: programów lub projektów rekomendowanych przez MEN, Kuratora Oświaty, innowacji i eksperymentów edukacyjnych, wolontariatu  dzieci, młodzieży, dorosłych oraz w zakresie edukacji lub kultury.

„Jasielski Ekonomik” został nagrodzony za: nieszablonowe inicjatywy na rzecz aktywizacji środowiska lokalnego, profilaktyki wszelkiego typu uzależnień, systematycznej współpracy szkoły z jednostkami systemu ochrony zdrowia, policją, organizacjami i stowarzyszeniami oraz rodzicami w zakresie zapobiegania, usuwania przejawów patologii społecznej i niedostosowania społecznego dzieci i młodzieży, aktywny udział rodziców w życiu szkoły,  poszerzanie kierunków realizacji polityki oświatowej państwa m.in.: wychowania do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych,   rozwijania kompetencji matematycznych uczniów, rozwijania kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych uczniów, w tym bezpiecznego i celowego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych, tworzenia oferty programowej w kształceniu zawodowym, wdrażania nowych podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz wdrażania „dobrych praktyk” podczas realizacji zadań z wykorzystaniem najnowszych metod i technik kształcenia.

"Ta nagroda jest zwieńczeniem ogromu działań całej społeczności szkolnej "Ekonomika" i docenieniem zaangażowania pracowników, nauczycieli, uczniów i rodziców w proces wychowawczy i  poznawczy, przygotowujących młodzież do wyzwań współczesnego świata z jednoczesnym ukształtowaniem postaw obywatelskich i patriotycznych" - mówi dyrektor Robert Niemiec. "To jednocześnie potwierdzenie wysokiego miejsca szkoły w zewnętrznych rankingach  oraz sukcesów uczniów w turniejach, konkursach i olimpiadach, a także oddziaływania dodatkowych zajęć i aktywności nauczycieli. Tak duże wyróżnienie ze strony organu nadzorującego jest nie tylko powodem do dumy, ale czynnikiem motywującym dyrekcję, nauczycieli i uczniów do ponoszenia coraz większych wysiłków na rzecz rozwoju szkoły”.

Nagrodą "Złoty Prym" zostały wyróżnione wiodące szkoły w województwie, m.in. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie i Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie.

RM

Liczba odsłon: 1293


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~zx  |  czwartek, 18 czerwca 2020 09:51
cenie sobie ekonomik ale nagory w tym roku powinny byc wstrzymane gdyz wakacje zaczęły sie duzo wczesniej dla nauczycieli...
#2  ~absolwent  |  czwartek, 18 czerwca 2020 09:05
Gratulacje!
Mapa powiatu jasielskiego
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020