czwartek, 28 maja 2020, imieniny: Augustyn, Wiktor
Artykuły
25 lat pozbawienia wolności dla mieszkańca Jasła za zabicie żony. Wyrok nieprawomocny
27 marca 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Sprawa Janusza G. z Jasła toczy się od kilku lat. Pomimo tego, że nie zostało odnalezione ciało pielęgniarki z Jasła, to Sąd Okręgowy w Krośnie uznał, że Janusz G. zabił swoją byłą żonę Halinę i skazał go za to na 25 lat pozbawienia wolności. 

Ustne uzasadnienie wyroku Sądu Okręgowego w Krośnie 

Sąd Okręgowy w Krośnie skazał Janusza G. oskarżonego o to, że w dniu 5 sierpnia 2014 roku w Jaśle województwa podkarpackiego działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia Haliny G., nie stosując się orzeczonego wyroku sądu Sądu Rejonowego w Jaśle z dnia 18 lipca 2012 roku. sygn. akt II k 299/12 zakazu zbliżania sie do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 50 metrów,  wszedł do jej domu i zaatakował pokrzywdzoną w ten sposób,  że zadał jej conajmniej jeden cios ostrym narzędziem najprawdopodobniej nożem,  powodując tym samym obrażenia skutkujące jej zgonem,  a następnie wywiózł ciało pokrzywdzonej i ukrył je w nieuzasadnionym miejscu.

 - Uznaję oskarzonego janusz G. za winnego tego,  że w dniu 5 sierpnia 2014 roku w Jaśle województwa podkarpackiego,  działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia swojej byłej żony Haliny G. i nie stosując się do orzeczonego wyrokiem Sądu Rejonowego w Jaśle z dnia 18.07.2012 roku, sygn, akt II k 299/12 zakazu zbliżania sie do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 50 metrów,  wszedł do jej domu w Jaśle  i zaatakował pokrzywdzoną,  zadając jej conajmniej dwa uderzenia nieustalonym przedmiotem powodujące krwawienie z powstałych ran i obezwładnienie pokrzywdzonej,  po czym opuścił miejsce zdarzenia i udał się do pozostawionego w Jaśle swojego samochodu dostawczego Ford Transit,  a po przyjeżdzie nim pod dom pokrzywdzonej umieścił wyżej wymienioną w części ładunkowej samochodu i zadał jej conajmniej jedno uderzenie nieustalonym przedmiotem skutkujące rozbryzganiem krwi z rany powodując,  iż pokrzywdzona w wyniku jego działania doznała obrażeń ciała skutkującej jej zgonem,  a następnie wywiózł ciało pokrzywdzonej i ukrył je w nieustalonym miejscu, tj. za winnego przestępstwa z art. 148 $ 1 kk, w zw. z art. 244 kk, w zw. z art. 11 $ 2 kk i za czyn ten skazuje go na 25 lat pozbawienia wolności - podał Sąd w ustnym uzasadnieniu.   

Na zasadzie art. 40 $ 2 kk w zw. z art. 43 $ 1 kk orzeka wobec oskarżonego Janusz G. pozbawienia praw publicznych na okres 10 lat.

Wyrok ten  wydany został  przy zdaniu odrębnym jednego członka składu orzekającego. 

Wyrok nie jest prawomocny. Stronom przysługuje apelacja do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie. Red. 

Liczba odsłon: 1073


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Ciemnowidz  |  piątek, 27 marca 2020 23:26
Zwłoki pojechały ze złomem ( w jakiejś rurze, lub beczce ) do huty i w piecu hutniczym uległy kremacji. Taka jest moja hipoteza. . .
#2  ~zs  |  piątek, 27 marca 2020 20:03
bez dowodów to zdecydowanie za duzy wyrok Sąd apelacyjny zmniejszy kare lub uniewinni Skoro najlepsi sledczy z polski czy tez z niemiec nie zdołali odnaleźć zwłok ,zadnych dowodów to albo Pan G. jest fenomenalnym mordercą (b. wątpliwe) albo doszło do sfingowanej smierci....
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Rząd ogłosił trzeci etap łagodzenia obostrzeń
27 maja 2020
Już od 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do res..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020