poniedziałek, 13 lipca 2020, imieniny: Ernest, Eugeniusz
Artykuły
Dziś o godzinie 12.00 zabiją dzwony w całej Polsce. Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny...
25 marca 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Dziś o godzinie 12.00, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce zabiją dzwony. W tym czasie biskupi oraz kapłani odmówią Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

ksiądz kanonik Zbigniew Irzyk - dziekan dekanatu Jasło - Wschód, proboszcz jasielskiej Fary

Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy Angelo Bagnasco prosi wiernych na , wierni aby dziś odmówić następującą modlitwę:

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski przekazało biskupom diecezjalnym wytyczne dotyczące okresu Wielkiego Postu oraz zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów i używania kropidła w Wigilię Paschalną oraz Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. 

Łukasz Sypień 

Liczba odsłon: 1495


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020