piątek, 10 lipca 2020, imieniny: Aleksander, Amelia
Artykuły
Zmarł kpt. Stanisław Grzesiakowski 1925 – 2020
23 marca 2020 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

21 marca 2020 roku zmarł w Jaśle jeden z ostatnich członków Jasielskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej kpt. Stanisław Grzesiakowski.

Urodził się w 24 grudnia 1925 roku w Grudnej Górnej. Do Armii Krajowej wstąpił w 1942 roku, otrzymał pseudonim „Grom”. W czasie Akcji „Burza” należał do ugrupowania dowodzonego przez Karolka Kubika ps. „Wicher”. Brał udział w operacjach prowadzonych przez Armię Krajową w Grębiczynie i Braciejowej. Po rozformowaniu oddziału brał udział w kolportażu ulotek niepodległościowych. Po zakończeniu wojny uzyskał wykształcenie techniczne w branży budowlanej. Od 1964 roku mieszkał z rodziną w Jaśle, aż do przejścia na emeryturę pracował w lokalnych przedsiębiorstwach budowlanych. Od początku istnienia Jasielskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej uczestniczył w uroczystościach patriotycznych jako chorąży Pocztu Sztandarowego Koła AK. W ostatnich latach był członkiem zarządu Koła AK w Jaśle. Odznaczony Krzyżem Armii Krajowej. 

Pogrzeb odbył się dzisiaj (poniedziałek 23 marca) w kościele św. Stanisława BM. Stanisław Grzesiakowski  pochowany został na cmentarzu w Brzostku. 

Urząd Miasta w Jaśle 

Liczba odsłon: 857


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Jaśle
11 lipca 2020
Ostatnia prosta Kampanii Prezydenckiej 2020 dzisiaj od rana prezydent Andrzej Duda zagościł w Zar..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020