sobota, 25 czerwca 2022, imieniny: Albrecht, Łucja
Artykuły
Premiera w JDK - Miałem kiedyś dom
31 stycznia 2020 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Ogromne wrażenie zrobiło na publiczności widowisko słowno-muzyczne „Miałem kiedyś dom” wystawione w Jasielskim Domu Kultury w ramach XII Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu.

 

Realizatorom spektaklu udało się niezwykle przekonująco ukazać grozę Holokaustu. Młodzi artyści doskonale oddali rozpacz i beznadzieję czasu zagłady. Poruszająca gra aktorska, genialna oprawa muzyczna i oświetlenie, stworzyły nastrój napięcia i trwogi, uruchamiając wyobraźnię i podbijając serca publiczności oraz zmuszając ją do zastanowienia nad tym, co w życiu jest prawdziwą wartością. Nie można było na tę inscenizację - przypominającą, jaki los człowiek człowiekowi jest w stanie zgotować - patrzeć bez emocji. Były one tak wielkie, że po spektaklu widzowie wychodzili z sali w milczeniu, ze łzami w oczach.

W przedstawieniu przygotowanym przez instruktorów JDK, wykorzystane zostały teksty poetyckie m.in.: Leszka Długosza, Wisławy Szymborskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Jerzego Ficowskiego, Iwony Opoczyńskiej i Antoniego Słonimskiego, poświęcone zagładzie Żydów.

Wystąpili: recytatorzy - Zuzanna Bernacka, Nadia Czech, Katarzyna Lechowska, Aleksandra Namysł, Wojciech Knapik i Jonatan Maciejowski; wokalistki - Aleksandra Brągiel, Oliwia Lewandowska i Karolina Polak; tancerki - Oliwia Baran, Wiktoria Łącka i Weronika Mazur oraz akompaniująca Ewa Grzebień i Wojtek Nowicki - fortepian. Recytatorów przygotowała Helena Gołębiowska, solistki - Ewa Grzebień, tancerki - Katarzyna Korona. Muzykę opracował Wojtek Nowicki, elementy scenografii sporządziły Anna Brożyna i Ewa Kusiak, oświetleniem kierował Dariusz Myśliwiec, a nad bezproblemowym przebiegiem całości czuwał Sławomir Gołębiowski.

Premiera spektaklu „Miałem kiedyś dom” odbyła się 28 stycznia br. Kolejne seanse, skierowane do młodzieży szkolnej odbędą się wkrótce.

JDK - st

Liczba odsłon: 1734


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Mundurowi z Tarnowa nagrali krótki film o bohaterskim żołnierzu z Jasielszczyzny
25 czerwca 2022
Uczniowie XVI Liceum Ogólnokształc ącego im. Armii Krajowej w Tarnowie w składzie Kacper Jedyn..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022