niedziela, 31 maja 2020, imieniny: Aniela, Ernesta
Artykuły
POLICJANCI NA STOKU W ŚWIĄTKOWEJ WIELKIEJ
24 stycznia 2020 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

 

Policjanci spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim w ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Celem tych działań jest promowanie bezpieczeństwa na stokach narciarskich, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem obowiązujących przepisów, a także upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

foto: KPP Jasło - "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" - stok Mareszka w Świątkowej Wielkiej

Jasielscy policjanci aktywnie włączyli się w realizację zadań wynikających z założeń ogólnopolskiej kampanii MSWiA pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Wczoraj przed południem mundurowi promowali bezpieczeństwo na stoku narciarskim  "Mareszka" w Świątkowej Wielkiej.

foto: KPP Jasło - "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" - stok Mareszka w Świątkowej Wielkiej

Podczas działań, funkcjonariusze promowali odpowiedzialne postawy korzystania z różnych form rekreacji zimowej. Prowadzili rozmowy instruktażowe, przypominając podstawowe zasady bezpieczeństwa tj. obowiązek jazdy po stoku w kasku ochronnym przez osoby do 16 roku życia, zakaz jazdy na nartach lub snowboardzie przez osoby nietrzeźwe lub pod działaniem środków odurzających. Zwracali także uwagę na sposób przewożenia pasażerów oraz sprzętu, który musi mieć swoje miejsce w lub na pojeździe. Narty, kijki, deski snowbordowe czy łyżwy nie mogą być umieszczone razem z pasażerami, na siedzeniach pojazdu, ponieważ stanowią potencjalne zagrożenie w chwili zdarzenia drogowego. 

foto: KPP Jasło - "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" - stok Mareszka w Świątkowej Wielkiej

Ponadto uczestnikom aktywnego wypoczynku - dzieciom jak i dorosłym, policjanci wręczali kieszonkowe informatory, w których znajduje się m.in. Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej oraz numery telefonów ratunkowych.

Młodzi narciarze mieli okazję wziąć udział w konkursie, najlepsi otrzymali nagrody m.in. kaski ochronne. Policjanci wyposażyli także najmłodszych w elementy odblaskowe. 

Przypominamy o istotnym elemencie akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku", którym jest konkurs plastyczny "Stok nie jest dla bałwanów". Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie: www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku.

pw

 

 

Liczba odsłon: 1967


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Od dziś na ulicach bez maseczek. Od jutra bez limitu wiernych w kościołach
30 maja 2020
Od 30 maja 2020 roku  noszenie maseczek w przestrzeni otwartej przestaje być obowiązkiem, przy ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020