niedziela, 05 kwietnia 2020, imieniny: Borzywoj, Irena
Artykuły
DZIAŁANIA "TRZEŹWY PORANEK"- PODSUMOWANIE
15 stycznia 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

 

Wczoraj policjanci na terenie naszego powiatu przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”. W akcję zaangażowanych było 20 funkcjonariuszy. Ich zadaniem było sprawdzanie stanu trzeźwości kierowców. Przebadano łącznie 841 kierujących pojazdami. Pięciu z nich kierowało pod wpływem alkoholu.

Cykliczne działania policjantów ukieunkowane na sprawdzanie stanu trzeźwości uczestników ruchu drogowego, mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Mimo zaostrzonych przepisów i surowych kar, wielu kierowców nadal decyduje się aby prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu lub innych niedozwolonych substancji. W kontekście trwających już ferii zimowych, w ramach działań prewencyjnych "Bezpieczne ferie 2019" i troszcząc się o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, funcjonariusze prowadzą wzmożone działania i kontrole. Policjanci przede wszyskim służą pomocą, ale są także stanowczy wobec tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego. 

Podczas wczorajszych działań mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 841 kierowców. Spośród wszystkich przebadanych, pięciu prowadziło pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Dwaj odpowiedzą za popełnienie przestępstwa, pozostali za wykroczenie. 

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od 3 do 15 lat. Jeżeli sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys.  złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys.  złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys.  złotych.

pw

 

 

Liczba odsłon: 1421


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Cymes  |  środa, 15 stycznia 2020 23:39
po powyższym artykule mniemam że sygnalista Stachu z Osobnicy zostanie ukarany co najmniej 10- tyś grzywną za podwójną recydywę?i teoretycznie jakaś odsiadka się należy?
no chyba że ...ktoś komuś za cuś? ;P
#2  ~Pawlo  |  środa, 15 stycznia 2020 21:46
Brawo codziennie powinno tak być kilka razy dziennie.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Zakaz wstępu do Magurskiego Parku Narodowego
05 kwietnia 2020
Zastępca dyrektor Magurskiego Parku Narodowego Piotr Hanas,  dnia 3 kwietnia 2020 roku wydał Za..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020