czwartek, 20 stycznia 2022, imieniny: Dobiegniew, Fabian
Artykuły
Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle nowatorsko inwestuje w edukację w zakresie AI
05 grudnia 2019 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Romualda Traugutta w Jaśle,  jako jedna ze 150 szkół w Polsce, jedyna w województwie podkarpackim zakwalifikowała się do programu AI Schools & Academy.

Jest to innowacyjny program edukacyjny z zakresu sztucznej inteligencji. Nowatorskie nauczanie pozwoli uczniom rozwijać swoje umiejętności a także poszerzać zakres zainteresowania nowoczesnymi technologiami.

Brzmi ciekawie ? Nowe technologie zmieniają świat i rynek zatrudnienia. Dzięki sztucznej inteligencji uczniowie SP 1 będą wykonywać zawody, które jeszcze nie istnieją. Dlatego tak ważne jest kształcenie techniczne młodzieży, a sztuczna inteligencja jest jedną z technologii, którą uczniowie poznają i oswoją jak najszybciej i jak najlepiej.

Sztuczna inteligencja to ogromna szansa dla uczniów SP1.

Program realizowany jest na 3 poziomach: Maluch: klasy 1-3 szkoły podstawowej Beniamin: klasy 4-6 szkoły podstawowej Master: klasy 7-8 szkoły podstawowej

SP 1 otwiera szansę kontaktu ze sztuczną inteligencją również dla przedszkolaków. W najbliższej przyszłości będą im proponowane wspólne zajęcia w szkole z robotem oraz nauka programowania.

SP 1

 

Liczba odsłon: 1737


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wsparcie dla osób w kwarantannie, starszych, samotnych, niepełnosprawnych
22 stycznia 2022
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle informuje, iż osoby przebywające w kwarantannie, a także o..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022