czwartek, 20 stycznia 2022, imieniny: Dobiegniew, Fabian
Artykuły
W sali offowej JDK - Spotkanie z niekonwencjonalnym fotografem
15 października 2019 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Finisaż wystawy fotografii „Sansara Nepal” odbył się 10 października br. w sali offowej Jasielskiego Domu Kultury. Był okazją do rozmowy z autorem prac - 43-letnim Wojtkiem Moskwą, z czego wiele osób chętnie skorzystało.

Krążąca od dawna po Polsce wystawa, składająca się z czarno-białych fotografii opatrzonych krótkimi tekstami ich autora - jego myślami, wspomnieniami, historiami związanymi z prezentowanym widokiem - w JDK była pokazywana od września br. Na zakończenie odbył się finisaż z udziałem Wojtka Moskwy. Artystę i jego twórczość licznym gościom uroczystego zamknięcia ekspozycji przedstawiła Helena Gołębiowska, p.o. dyr. JDK. - Te zdjęcia urzekają powagą, dostojeństwem, pozornym spokojem, ale też potęgują pewną grozę. Gdy kiedyś sama je oglądałam, zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Największe - niepozorna fotografia pokazująca palone w jednej z dzielnic stolicy Nepalu zwłoki człowieka - mówiła H. Gołębiowska, podkreślając, że jest to dla nas coś zupełnie odległego, egzotycznego, wręcz niewiarygodnego. Zwróciła też uwagę na teksty towarzyszące obrazom, dzięki którym artysta jawi nam się nie tylko jako znakomity fotograf, ale też jako filozof i myśliciel. 

W. Moskwa opowiedział o swojej przygodzie z Nepalem i nie tylko, poruszając zarówno kwestie techniczne związane z fotografowaniem, jak i inspiracje oraz refleksje, które skłoniły go do opatrywania sytuacji uchwyconych w kadrze bardzo osobistymi notkami. Zapiski te są wspaniałym dopełnieniem wystawy.

***

Wojtek Moskwa urodził się w 1976 r. w Ełku, mieszka w Warszawie. W 2001 ukończył Politechnikę Gdańską na wydziale Zarządzania i Ekonomii. Fotografuje od 1991 r. Jest laureatem prestiżowych  międzynarodowych konkursów fotograficznych. Wystawa „Sansara* Nepal”, pokazywana już w wielu ośrodkach kultury w Polsce, jest owocem wyprawy W. Moskwy w 2012 r. z aparatem fotograficznym do Nepalu.

JDK - st

Liczba odsłon: 1524


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wsparcie dla osób w kwarantannie, starszych, samotnych, niepełnosprawnych
22 stycznia 2022
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle informuje, iż osoby przebywające w kwarantannie, a także o..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022