niedziela, 22 września 2019, imieniny: Joachim, Maurycy
Artykuły
Siła wyobraźni – spotkanie z Marcinem Pałaszem
07 czerwca 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W dniu 6 czerwca br. w ramach projektu ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! w Parku Miejskim odbyło się spotkanie z Marcinem Pałaszem – autorem prawie 40 zabawnych, przewrotnych i nieco zwariowanych książek dla dzieci i młodzieży.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, 4 oraz 12 w Jaśle.W czasie spotkania Marcin Pałasz opowiedział m.in. o dwóch sytuacjach, które miały decydujący wpływ na jego życie. Pierwszą, kiedy to wydawnictwo postanowiło wydać jego książkę „Opowieści z Krainy Potworów”, napisaną głównie po to, aby zachęcić swojego kuzyna Krzysia do czytania i drugą, kiedy się zakochał i to z wzajemnością. Jego miłość to Elf, ma cztery łapy, merdający ogonek i zdiagnozowane przez weterynarza ADHD. Inspiruje go w pisaniu książek. Pierwsza książka o Elfie powstała w ciągu sześciu dni, kolejne wciąż powstają i będą powstawać jak zapewnia autor. Opowiadając o swoim życiu oraz przygodach bohaterów swoich książek, zaraża wszystkich niesamowitym poczuciem humoru i optymizmem. Obecnie największym marzeniem autora jest napisać prawdziwy horror.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Telewizja Jasło, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny oraz portale internetowe: twojejaslo.pl i wirtualnejaslo.pl.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Księgarnie Nova.

 

 

Liczba odsłon: 901


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019