czwartek, 20 czerwca 2019, imieniny: Bogumił, Bożena
Artykuły
Czy burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian wie co się dzieje w Ogródku Jordanowskim?
09 czerwca 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Dobry gospodarz wie co się dzieje w jego domu. Czy burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian wie co się dzieje w Ogródku Jordanowskim? Czy dzieci korzystające z urządzeń na Ogródku Jordanowskim mogą czuć się bezpiecznie? 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Dziury i brak wkrętów mocujących w elementach skateparku, które zagrażają bezpieczeństwu użytkowników, zwisająca z drzew suche konary, uschnięte świerki, połamane ławki, rozkładające się  ptaki w miejscu zabaw dzieci, zdemolowane tablice informacyjne  z opisem drzew i krzewów - to tylko niektóre obrazki, jakie zastaliśmy w piątkowe popołudnie w Ogródku Jordanowskim w Jaśle.

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Miasto Jasło realizowało projekt o wartości blisko 7 mln 814 tys. złotych w ramach projektu „Rewitalizacja otwartych przestrzeni rekreacyjnych Miasta Jasła”. Na Ogródku Jordanowskim powstał między innymi skatepark, ścieżka zdrowia oraz letnia scena kameralna.

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Przebudowa Ogrodu Jordanowskiego polegała na przywróceniu dawnej sprawności technicznej i użytkowej całego obiektu. Dla dzieci wykonano plac zabaw, który podzielono na dwie kategorie wiekowe - dla dzieci od 3 do 6 lat i dla dzieci starszych oraz zestaw zabawowy integracyjny dla osób niepełnosprawnych. W miejscu starych basenów kąpielowych powstał skatepark dla początkujących i zaawansowanych.

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Wśród wykonanych elementów znajduje się również  ścieżka zdrowia wraz z elementami ćwiczeń oraz siłownia na wolnym powietrzu dla dzieci i dorosłych, a także urządzenia zabawowe takie jak linarium, statek żaglowiec, huśtawki, bujaki, zjeżdżalnie, karuzele, piaskownice, zestawy wspinaczkowo – ruchowe podnoszące sprawność fizyczną u dzieci.

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Czy Ogródek Jordanowski w Jaśle, gdzie przychodzą rodzice z dziećmi, nie powinień być wizytówką Jasła? Czy brakuje urzędników w jasielskim magistracie?

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku

 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Ogród Jordanowski w Jaśle - 7 czerwca 2019 roku 

Stanisław Grzywacz

 

Wkrótce poinformujemy o innych „ wizytówkach” Miasta Jasła.

Jeżeli wiesz, co należy zmienić w Jaśle, aby mieszkańcom żyło się lepiej - powiadom nas : tel. 883 782 676 lub wirtualnejaslo@wp.pl  

 

Liczba odsłon: 5903


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~mieszkaniec  |  wtorek, 11 czerwca 2019 11:58
Ciekawe pytanie ? Niezła wizytówka miasta.
#2  ~Ja  |  wtorek, 11 czerwca 2019 00:59
Wy się ogarnijcie co piszecie ile razy były remontowane lawki i zaraz je zniszczyli powinny byc kamery albo straż miejska pilnować ale to i tak nic nie da jak degeneraci będą niszczyć to jest właśnie kultura Polaka
#3  ~On do mim  |  poniedziałek, 10 czerwca 2019 14:13
Jeśli nie masz pojęcia kto odpowiada za Ogród Jordanowski to się nie wpowiadaj. Ogród należy do miasta a sam budynek MDK do Starostwa.
#4  ~rok  |  poniedziałek, 10 czerwca 2019 11:43
Pewnie Pan Burmistrz ma ważniejsze sprawy na głowie niż ten marny ogródek
#5  ~Pani  |  poniedziałek, 10 czerwca 2019 09:28
Ludzie ogarnijcie się. Po pierwsze to za ogródek odpowiada burmistrz a nie dyrektor MDK. Po drugie to sami to niszczyciel. Wy, Wasi znajomi Wasi krewni. Tego nie niszczą ani birmistrz ani dyrektor. Jak sami nie poszanujemy trgo co robia inni to nic nie będzie.
#6  ~marian2  |  poniedziałek, 10 czerwca 2019 08:32
a ja pytam : gdzie byli rodzice????????????
#7  ~Rodzic  |  niedziela, 09 czerwca 2019 21:51
Za Ogródek Jordanowski odpowiada Burmistrz Miasta Jasła!!! Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.
#8  ~ktosik  |  niedziela, 09 czerwca 2019 20:10
Impiczment burmistrza ,po co w jaśle starostwo i urząd miasta.Połączyć zmniejszyć biurokrację straż do likwidacji,zatrudnić firmę ochroniarską i będzie taniej.
#9  ~mim  |  niedziela, 09 czerwca 2019 19:56
Osobą odpowiedzialną jest p.dyrektor MDK ale co i rusz to jest na rocznicach obchodach i dokładają jeszcze plac w Foluszu i Ośrodek w Ożennej to i kobiecina nie ogarnia... nasi włodarze za przysłowiową piątkę chcieliby orać ludzmi...
#10  ~no nie  |  niedziela, 09 czerwca 2019 17:51
to burmistrz ma pilnować ogródka a gdzie jest osoba czyli pani wielka dyrektor to co ona robi ,dlaczego nie zgłaszana na bieżąco co jest uszkodzone jaki pan taki kram przecież za to bierze pieniądze i to wielkie.
#11  ~Strażnik  |  niedziela, 09 czerwca 2019 14:38
Władze miasta mają sposób, zamiast utrzymywać ten majątek w odpowiednim stanie, montują kolejne nowe. Teraz na ogródku dołożą kolejne siłownie. Nie ważne że sprzęt niszczeje, ważne że będzie "otwarcie" przecięcia wstęgi....
#12  ~co  |  niedziela, 09 czerwca 2019 14:17
Jaki pan taki kram
#13  ~Gosc  |  niedziela, 09 czerwca 2019 14:16
Ławki połamane, zniszczone, piasek w piaskownicy nie wymienany -nasrane przez psy i koty....Ogolnie brud brud brud
Ale ogrodek daleko od UM, a pod UM imprezy ,nadstrane, brudno obsikane....i gdzie jest STraz i policja w nocy?????
#14  ~Kierowca 8I0  |  niedziela, 09 czerwca 2019 14:09
Takie jest nasze społeczeństwo w Jaśle.
Jedni robią dobra robotę a inni ją bezkarnie psują, wiedząc, że nie poniosą żadnej
konsekwencji gdyż organa ścigania i prawa uznają to za małą szkodliwość czynu.
Przekonali się o takiej postawie odpowiednich służb porządkowych gdy malowali
na czarno, plakaty i banery przeciwników politycznych startujących
w demokratycznych wyborach.
#15  ~Mlody  |  niedziela, 09 czerwca 2019 13:50
Prawie 9 mln złotych :)
Kurła to można pałac zbudować !!!
A przepraszam to było za rządów Polaków Okraść PO
Czyli wszytko jasne pół kasy poszło do kieszeni
Gdzie jest monitoring ???
Gdzie straż miejska ???
A zapomniałem stoją z fotoradarem !!! Jak to było za rządów PO
Tam powinni łazić mundurowi non stop !!!!!!!!!!
A nie że menele piją tam alko razem z bawiącymi się dziećmi !!!!
Nikt tam porządku nie pilnuje !!!!
#16  ~PIS  |  niedziela, 09 czerwca 2019 10:34
Pec na burmistrza i będzie porządek w Jaśle
#17  ~CoToDa  |  niedziela, 09 czerwca 2019 10:28
kamery, kamery i gonić nie wandali (choć to wandale) ale tych małych rebuchów przyprowadzanych przez "smartfonowe" mamy w podartych portkach, blond włosach i kolorowych pazurach. To te dzieciaki chowane bezstresowo robiom (ą) w miejscu swojej zabawy istny bałgan i nadespet rozbijamom(ą) co sie tylko da, a to łopatkom, a to rowerkiem, a to hulajnogom.
Panie redaktorze robić tak ukryte foto w sobotnio-niedzielne popłudnie to sie to wszystko potwierdzi. na ostatnim zdjęciu widać miejsce do siedzenia a dama trzyma buta
#18  ~Mieszkaniec  |  niedziela, 09 czerwca 2019 10:06
Panie Stanisławie zapraszamy na ul 3go Maja bloki34, 35,36,37... Gdzie jakiś wandal co tydzień niszczy elewacje kolejnych bloków świeżo po remoncie i nikt się tym nie interesuje oprucz mieszkańców którzy za to zapłacili. Jak chcesz sobie mazac po ścianach to własny dom sobie pomaluj... Jeśli go masz.
#19  ~Sąsiad  |  niedziela, 09 czerwca 2019 09:57
Przed remontem w miejscu siłowni w godzinach nocnych stał zawsze przynajmniej jeden radiowóz gdzie spali policjanci... Kto tam mieszka to wie
#20  ~rodzic do Marii  |  niedziela, 09 czerwca 2019 09:50
Do Marii - ogródkiem zarządza burmistrz, a samym budynkiem Młodzieżowego Domu Kultury Starosta. W budynku jest zawsze porządek
#21  ~986  |  niedziela, 09 czerwca 2019 09:47
Większość tych uszkodzeń powstała w wyniku aktów wandalizmu pod czujnym okiem kamer Straży Miejskiej więc od tego trzeba zacząć... Więcej patroli w godzinach wieczorowo- nocnych a nie do południa jak są tam dzieci z przedszkola.
#22  ~Maria  |  niedziela, 09 czerwca 2019 09:18
Kto zarzadz ogródkiem jordanowskim? Starosta czy burmistrz?
#23  ~kiedy  |  niedziela, 09 czerwca 2019 08:47
Kiedy można ogłosić referendum w sprawie odwołania burmistrza ?
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Pokrzywy w centrum Jasła - Ludzie płacą podatki, a co robi jasielska władza?
19 czerwca 2019
Dorodne pokrzywy pokrywają działkę w centrum Jasła. Rosną w odległości kilkunastu metrów od P..