poniedziałek, 23 września 2019, imieniny: Bogusław, Libert
Artykuły
Wyprawa z KK-T JDK: Rowerem do krainy wiatru
03 czerwca 2019 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

 

Na wycieczkę rowerową, której głównym celem będą „Farmy wiatrowe Beskidu Niskiego”, zaprasza - w sobotę, 8 czerwca br. - Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury. Tych, którzy zechcą wziąć udział w wyprawie, czeka również zwiedzanie zabytkowej cerkwi pw. św. Michała Archanioła.

Drugi wiosenny wyjazd za miasto poprowadzi jasielskich miłośników turystyki rowerowej do farmy wiatrowej w Pielgrzymce, na przedgórzu Beskidu Niskiego. Rowerzyści pod wodzą dwóch przewodników - Tadeusza Wójcika i Adama Golenia - przejadą liczącą około 50 km trasą. Zobaczą po drodze Niegłowice, Dębowiec, Wolę Dębowiecką, Zawadkę Osiecką, Pielgrzymkę, Folusz i Józefów.

W Pielgrzymce turyści z Jasła zwiedzą tzw. farmę wiatrakową, składającą się z olbrzymich wiatraków wytwarzających energię elektryczną, skupionych na stosunkowo niewielkim obszarze. Będą mieli okazję obejrzeć wiatraki z bliska, co robi wielkie wrażenie. Nie będzie to jednak jedyna atrakcja, ponieważ Pielgrzymka znana jest również - i to znacznie dłużej niż z wiatraków - z zabytkowej cerkwi pw. św. Michała Archanioła. Będąc w jej pobliżu wycieczkowicze skorzystają z okazji by zwiedzić świątynię, która pierwotnie była cerkwią greckokatolicką, a obecnie - prawosławną.

Wycieczka rowerowa zorganizowana został przy współpracy JDK z PTTK Oddział w Jaśle.

Data: 8 czerwca 2019 (sobota); godzina wyjazdu sprzed JDK: 9.00; godzina powrotu przed JDK: około 17.00.

er

Liczba odsłon: 708


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Dom Dziecka w Kołaczycach podwyższy standard życia wychowanków
23 września 2019
W dniu 20 września b.r. nastąpiło przekazanie placu budowy firmie Przedsiębiorstwo Budowlano-Instala..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019