niedziela, 22 września 2019, imieniny: Joachim, Maurycy
Artykuły
DEBATA EWALUACYJNA W JASIELSKIEJ KOMENDZIE
31 maja 2019 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Wczoraj w budynku Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, odbyła się debata ewaluacyjna poświęcona bezpieczeństwu w miejscu zamieszkania oraz w miejscach publicznych. W trakcie spotkania jasielscy policjanci oraz funkcjonariusz Straży Miejskiej, omówili zrealizowane dotąd działania wynikające z kierowanych do Policji rekomendacji. Zaprezentowano także dotychczasowe funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie jasielskim.

Wczoraj o godz. 14, w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, odbyła debata ewaluacyjna z mieszkańcami Jasła. Spotkanie  rozpoczął podinsp. Alojzy Pasiowiec Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Jaśle. W krótkim wprowadzeniu przywitał uczestników oraz przedstawiciela Straży Miejskiej w Jaśle st. insp. Leona Matysika. Wprowadził w tematykę spotkania, wskazał istotę organizowania debat społecznych oraz zachęcał do aktywnego uczestnictwa w takich przedsięwzięciach.

W dalszej części debaty st. insp. Leon Matysik, omówił działania Straży Miejskiej w obszarze reagowania i podejmowania interwencji wobec bezpańskich psów. Zwrócił uwagę na obowiązki jakie ciążą na właścicielach czworonogów, przypomniał podstawowe przepisy prawne regulujące to zagadnienie. Z kolei podkom. Piotr Wojtunikoraz mł. asp. Łukasz Brej podsumowali wnioski i postulaty, które zostały zgłoszone przez mieszkańców podczas zeszłorocznej debaty inauguracyjnej.

Policjanci omówili podjęte działania z zakresu działalności profilaktycznej, a także funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. W końcowej części spotkania mundurowi nawiązali również do zagadnień związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, a każdy z uczestników otrzymał ulotkę informacyjną zawierającą porady i przestrogi z zakresu bezpieczeństwa ufundowane przez Starostwo Powiatowe w ramach Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości i Bezpieczeństwa Obywateli.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za uczestnictwo w debacie. 

pw

 

Liczba odsłon: 1138


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~jaślak  |  piątek, 31 maja 2019 09:28
i jak taki tłum ludzi się pomieścił w tej sali, zapewne reszta stała na holu i przed budynkiem. A tak w ogóle to kto o tym wiedział? Sam bym poszedł bo mam po co.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019