niedziela, 22 września 2019, imieniny: Joachim, Maurycy
Artykuły
ŚLUBOWALI "...SŁUŻYĆ WIERNIE NARODOWI"
30 maja 2019 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

To wyjątkowy dzień dla 19 nowo przyjętych funkcjonariuszy, którzy zasilili szeregi podkarpackiej Policji. W obecności komendantów, wicewojewody oraz swoich rodzin, wypowiedzieli słowa roty ślubowania i odebrali legitymacje służbowe. Najbliższe miesiące spędzą w szkołach policji, po czym wrócą do swoich macierzystych jednostek, by tam pełnić służbę.

Fot. KWP Rzeszów 

Już po raz trzeci w tym roku, w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, odbyła się uroczystość ślubowania nowych policjantów. Tym razem w szeregi podkarpackiej Policji wstąpiło 17 mężczyzn i 2 kobiety.

Fot. KWP Rzeszów 

Nowo przyjętych powitał insp. Paweł Filipek - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Władze województwa reprezentowała Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz. W gronie kadry kierowniczej byli mł.insp. Piotr Janowski Naczelnik rzeszowskiego zarządu CBŚP, mł. insp. Piotr Chmiel Naczelnik Biura Spraw Wewnętrznych Policji Zarządu w Rzeszowie, naczelnicy wydziałów komendy wojewódzkiej oraz komendanci jednostek, do których trafią młodzi funkcjonariusze. W uroczystości wziął udział również ks. Marek Buchman - duszpasterz podkarpackich policjantów.

Fot. KWP Rzeszów 

Komendant Filipek mówił do ślubujących: "...wybraliście zawód trudny, niebezpieczny i wymagający poświęcenia. Ale przyniesie Wam też wiele satysfakcji, zadowolenia oraz wdzięczności ze strony społeczeństwa. Pamiętajcie, że na Waszych barkach spoczywa zaszczytny obowiązek obrony najwyższych wartości, jakimi są życie, zdrowie i bezpieczeństwo obywateli. Wykonujcie swoje obowiązki rzetelnie, z poszanowaniem godności każdego człowieka i jego praw."

Fot. KWP Rzeszów 

Gratulacje i słowa uznania skierował komendant również do rodzin nowo przyjętych, prosząc ich o zrozumienie i wsparcie na co dzień.

Do życzeń i gratulacji włączyła się również Wicewojewoda Lucyna Podhalicz, która podkreśliła, jak ważną rolę dla społeczeństwa odgrywa policja i jak nobilitująca jest ta służba.

Fot. KWP Rzeszów 

Teraz przed młodymi policjantami kilkumiesięczne szkolenie podstawowe i adaptacja zawodowa. Potem funkcjonariusze rozpoczną służbę w swoich macierzystych jednostkach. Trafią do Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz komend powiatowych w Dębicy, Jarosławiu, Mielcu, Lesku, Stalowej Woli, Leżajsku i Nisku.

KWP Rzeszów

 

 

Liczba odsłon: 2859


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019