sobota, 30 maja 2020, imieniny: Ferdynand, Joanna
Artykuły
RECITAL FORTEPIANOWY MICHAŁA BABIARZA W JDK: OSOBOWOŚĆ UKRYTA W DŹWIĘKACH
15 maja 2019 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

 

Gościem 96. Studni Kulturalnej JDK będzie niezwykle utalentowany pianista i kompozytor Michał Babiarz, który zabierze wszystkich obecnych czarodziejski w świat muzyki. Koncert w wykonaniu młodego laureata wielu konkursów pianistycznych w kraju i zagranicą odbędzie się w Jasielskim Domu Kultury 17 maja br. (piątek) godz.17.00. Wstęp wolny.

 

Program recitalu:

- J.S Bach - Preludium i fuda F-dur DWK II

- L. v. Beethoven - Sonata f- moll op.57 „Appassionata”

- F. Liszt - Rapsodia węgierska nr.12

- F. Chopin - Polonez As-dur op.53

- I. Strawiński - Pietruszka

Czas trwania: 1 godzina 15 minut 

 

Michał Babiarz jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle, w klasie fortepianu Jadwigi Błażowskiej. W latach 2013-2015 uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie, a obecnie uczy się w Prywatnej Szkole Muzycznej II stopnia w Jaśle.

W konkursach pianistycznych uczestniczył od dziecka. Od 2017 roku zaczął brać udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach kompozytorskich, prezentując utwory o charakterze klasycznym i sonorystycznym.

Jego najważniejsze osiągnięcia w konkursach kompozytorskich to: w 2017 r. wyróżnienie i najwyższa punktacja (głównej nagrody nie przyznano) w Konkursie Kompozytorskim w ramach VII Festiwalu Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna Szybka” w Krakowie za utwór „Mała suita preludiów” na fortepian oraz - w 2018 r. - I miejsce ex aequo w XIX Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim UFM w Warszawie dla uczniów szkół muzycznych II stopnia za utwór „Music thrillers” na flet i fortepian.

Za działalność muzyczną otrzymał jednorazowe Stypendium Artystyczne Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, a podczas ceremonii wręczania stypendiów wykonał własną kompozycję dedykowaną fundatorowi - wariacje na temat muzyki Matuszkiewicza do filmu „Zaklęte rewiry”.

Ponadto, Michał Babiarz jest laureatem około 40 konkursów pianistycznych o randze regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Zorganizował i wykonał liczne recitale oraz koncertował m.in. w Żelazowej Woli, Krakowie, Jeleniej Górze i Płocku.

Jego najważniejsze osiągnięcia pianistyczne ostatnich lat to:

2019 r.: I miejsce w kat. III (do 20 lat), fortepian w XIV OKMI w Jaśle.

2018 r.: III miejsce w I Przeglądzie Pianistycznym „Józef Hofmann In Memoriał” w Krakowie.

2017 r: I miejsce w X Konkursie Pianistycznym im. Ireny Rolanowskiej w Krakowie; II miejsce i nagroda specjalna w postaci koncertu w ramach Małopolskiej Akademii Talentów w Łącku w Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” w Krakowie.

2016 r.: II miejsce i nagroda specjalna stowarzyszenia „Porta Musicea” w II Ogólnopolskim Konkursie Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” w Krakowie; III miejsce w VII Chopinowskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny i Ludwika Stefańskich w Krakowie; I miejsce w Płockim Konkursie Muzyki Współczesnej; I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Współczesnej „Srebrna szybka” w Krakowie.

 

 

Liczba odsłon: 1336


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Andrzej Stachurski organizuje pomoc dla pogorzelców z Samoklęsk
29 maja 2020
Wczoraj tuż po godzinie 16-tej w Samoklęskach ( gmina Osiek Jasielski) wybuchł pożar.  W ogniu ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020