sobota, 30 maja 2020, imieniny: Ferdynand, Joanna
Artykuły
POWIATOWE ELIMINACJE 42 FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU
11 maja 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Znamy zwycięzców powiatowych eliminacji turnieju BRD, który odbył się w miniony czwartek w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. W finale organizowanym przez Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego oraz Komendę Powiatową Policji w Jaśle rywalizowało 16 reprezentacji szkół podstawowych i gimnazjów. Zwycięzcy będą reprezentować powiat jasielski podczas eliminacji wojewódzkich.

Fot. KPP Jasło 

W miniony czwartek do Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle przyjechało 16 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjów aby rywalizować w powiatowym finale turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Fot. KPP Jasło 

Turniej rozpoczęto minutą ciszy, by uczcić Śp. Józefa Biernackiego, pomysłodawcę, głównego organizatora i przewodniczącego lokalnego komitetu organizacyjnego turnieju na terenie jasielszczyzny.    

Fot. KPP Jasło 

Turniej składał się z części teoretycznej, praktycznej i konkurencji dotyczącej udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W pierwszej kolejności uczestnicy rozwiązywali test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz skrzyżowań.

Fot. KPP Jasło 

Następnie rywalizowali wykazując się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy. Kolejnym etapem zmagań było pokonanie rowerem specjalnie przygotowanego toru przeszkód. Ostatnim zaś etapem była jazda rowerem w warunkach zbliżonych do rzeczywistych na profesjonalnym Miasteczku Ruchu Drogowego im. Ryszarda Libuchy.

 

Fot. KPP Jasło 

Po kilku godzinach zmagań wyłoniono zwycięzców, którzy będą reprezentować nasz powiat na etapie wojewódzkim. W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 12 im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle.

Fot. KPP Jasło 

Drugie miejsce zajęli wychowankowie Szkoły Podstawowej w Krempnej, a trzecie uczniowie Szkoły Podstawowej w Warzycach. Skład zwycięskiej drużyny: Alan BieszczadAnna CzerkowiczKinga MoskalKrzysztof Królikowski, opiekun – Adam Smorul.

 

Fot. KPP Jasło 

W zawodach gimnazjalistów zwyciężyła reprezentacja Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęli gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum w Krempnej oraz Gimnazjum we Wróblowej. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie Artur CzechDawid Domasławski i Gabriela Hendzel, opiekun - Adam Smorul.

 

Fot. KPP Jasło 

Laureaci otrzymali okolicznościowe dyplomy, medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. W uroczystym zakończeniu turnieju udział wzięli m.in., mł. insp. Andrzej Przebięda I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle, asp. Ryszard Przewoźnik specjalista Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Jaśle,  Ewa Kosiek - Wicedyrektor Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle, Ryszard Siepietowski Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, Maciej Jagielski Kierownik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle oraz Magdalena Adam z Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego.

  

Fot. KPP Jasło 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Zwycięskim drużynom, które będą reprezentowały nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich życzymy dalszych sukcesów. 

pw

 

 

Liczba odsłon: 2711


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Ba Pa  |  niedziela, 12 maja 2019 16:39
Jeździectwo ma sędziować podobno
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Andrzej Stachurski organizuje pomoc dla pogorzelców z Samoklęsk
29 maja 2020
Wczoraj tuż po godzinie 16-tej w Samoklęskach ( gmina Osiek Jasielski) wybuchł pożar.  W ogniu ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020